Mamy finał baraży!

wtorek, 28/07/2020

Stal Rzeszów zwyciężyła w Katowicach z miejscowym GKSem 2:0. Bramki dla biało-niebieskich zdobyli Damian Michalik i Radosław Sylwestrzak. To zwycięstwo pozwala Żurawiom powalczyć w piątek o awans do Fortuna 1. ligi.

Autor tekstu: Paweł Pyskaty

Pierwsza połowa od początku wyglądała spokojnie. Obie drużyny głównie grały piłką w środkowej części boiska. W 6. minucie pierwszy strzał oddał Adrian Błąd, kapitan GKS-u Katowice. Gorąco zrobiło się w 12. minucie, kiedy to Damian Michalik po dograniu piłki od Artura Pląskowskiego uderzył w słupek. GieKSa tworzyła dużo akcji, ale nie zagrażały one zbyt zawodnikom Stali. Wynik spotkania w 30. minucie otworzył bardzo aktywny w tym meczu Damian Michalik, po którego strzale piłka odbiła się od Grzegorza Rogali i trafiła do siatki. W Katowicach padał deszcz, zawodnik GKS-u Katowice Piotr Kurbiel poślizgnął się i zmarnował świetną sytuację na wyrównanie wyniku. Pod koniec połowy Stal miała dwie ciekawe sytuacje – napierw strzał Wojciecha Reimana, który złapał Bartosz Mrozek, a potem główka Pląskowskiego obok słupka.

Druga połowa rozpoczęła się tak samo spokojnie jak pierwsza. Zaczęło się od akcji gospodarzy, którzy nie potrafili ich wykończyć. Żółtą kartkę w 47. minucie otrzymał Wojciech Reiman za faul na zawodniku gospodarzy. Stal również stwarzała sobie wiele sytuacji, ale nie potrafiła ich wykończyć. GieKSa oddawała niecelne strzały, raz koło słupka, raz nad poprzeczką. Zmiana w drużynie gości przypadła na 58. minutę. Boisko opuścił Maciej Stefanowicz, a za niego wszedł Marcin Urynowicz. Stal Rzeszów podwyższyła swoje prowadzenie w 62. minucie za sprawą bramki Radosława Sylwestrzaka na 2:0. Zdobywca gola chwilę potem, bo w 64. minucie, zderzył się z Danianem Pavlasem i obaj opuścili boisko. Za Daniana Pavlasa wszedł Patryk Szwedzik, a za Radosława Sylwestrzaka wszedł Robert Trznadel. Kolejne zmiany to 69. minuta. Boisko opuścił zdobywca pierwszej bramki – Damian Michalik, a w jego miejsce pojawił się Dariusz Jarecki. Kolejna zmiana przypadła na 71. minutę. Boisko opuścił Grzegorz Goncerz, który zebrał oklaski od kibiców GKS-u, a w jego miejsce pojawił się Krystian Pieczara. Po tych zmianach gospodarze tworzyli sytuacje, ale w dalszym ciagu nie potrafili ich wykończyć. W 80. minucie strzałem zza pola karnego popisał się Szymon Kiebzak, ale trafił obok bramki. Wiktor Kaczorowski popisał się fantastyczną interwencją i na linii złapał strzał z główki Arkadiusza Woźniaka.

Ostatecznie Stal Rzeszów pokonała GKS Katowice 2-0 i już w piątek zagra w Derbach Rzeszowa o Fortuna I ligę. Mecz z Resovią odbędzie się na Wyspiańskiego o 17:30.

GKS Katowice – Stal Rzeszów 0-1 (0-2)