Mamy to, trzy punkty nasze!

sobota, 29/08/2020

Stal Rzeszów wygrała z Górnikiem Polkowice 2-1 w meczu 1. kolejki II ligi. Bramki w tym spotkaniu zdobywali Mateusz Baszak, Krystian Pieczara i Wojciech Reiman z rzutu karnego.

Autor zdjęć: Krzysztof Krupa
Autor tekstu: Paweł Pyskaty

Pierwsza połowa rozpoczęła się bardzo spokojnie, ale to goście wyglądali zdecydowanie lepiej od pierwszych minut. Drużyna z Polkowic zastosowała wysoki pressing i była lepsza w środku pola. W 12. minucie Wiktor Kłos oddał pierwszy strzał dla Stali, ale wylądował on nad bramką przyjezdnych. Gospodarze rzadko byli na połowie rywala, a jeszcze rzadziej pod jego bramką. Stal swoje ataki tworzyła głównie lewą stroną boiska, gdzie bardzo aktywny w pierwszej połowie był Głowacki, dzięki któremu udało się gospodarzom stworzyć kilka sytuacji.

Górnik zagroził również stałymi fragmentami gry i próbował wykorzystać błędy w obronie Stali. Żółtą kartką w pierwszej połowie został ukarany zawodnik polkowiczan – Kamil Wacławczyk, który w 28. minucie faulował Wiktora Kłosa. W 37. minucie fenomenalnie interweniował Wiktor Kaczorowski, chroniąc biało-niebieskich przed utratą bramki. Pod koniec pierwszej połowy w pole karne gości wrzucał Kłos, a Sadzawicki oddał strzał, jednak obił Pieczarę, który był na spalonym i bramka nie została uznana. Dwie minuty przed końcem pierwszej połowy bramkę zdobył Mateusz Baszak, wyprowadzając tym samym gości na prowadzenie. Na przerwę polkowiczanie schodzili prowadząc.

Druga połowa zaczęła się od zmian. Boisko opuścił Goncerz i Sadzawicki, a w ich miejsce pojawił się Sylwestrzak i Maciejewski. Stal miała swoją bardzo dobrą akcję w 48. minucie, kiedy to piłkę wślizgiem do przodu zagrał Maciejewki, podłączył się do akcji Sylwestrzak, który wrzucił do Pieczary, a ten zakończył sytuację strzałem, ale niestety nad bramką. W drugiej połowie Żurawie wyglądały zdecydowanie lepiej niż w pierwszej i częściej gościli pod bramką polkowiczan. W 59. minucie Stal Rzeszów udowodniła swoją przewagę zdobywając bramkę na wyrównanie. Fantastycznie dograł Radosław Sylwestrzak w pole karne do Pieczary, a ten to wykończył umieszczając futbolówkę w siatce.

Zauważalna w drugiej połowie była chęć gry Stali prawą stroną boiska, gdyż w pierwszej części spotkania ataki odbywały się głównie lewą flanką. Żółtą kartką został ukarany w 66. minucie Karol Fryzowicz, a w 67. minucie Wiktor Kłos za faule. Rafał Maciejewski w 71. minucie odebrał piłkę przed polem karnym Górnika i oddał strzał na bramkę, uderzając w słupek. Na zmiany w 72. minucie zdecydował się Janusz Niedźwiedź. Boisko opuścili Baszak i Żołądź, a weszli Danilczyk i Radziemski. Kolejna zmiana gości przypadła na 73. minutę. Boisko opuścił Baranowski, a w jego miejsce wszedł Terpiłowski. Dziesięć minut przed końcem rzut karny dla gości, który spowodował Radosław Sylwestrzak otrzymując za to żółtą kartkę, ale broni strzał Mariusza Szuszkiewicza świetnie spisujący się dziś Wiktor Kaczorowski, chroniąc Stal przed utratą bramki. Zmiana w Stali przypadła na 85. minutę. Dawid Olejarka zastąpił Krystiana Pieczarę.

Wiktor Kłos trzy minuty przed końcem spotkania wywalczył rzut karny, który pewnie wykorzystał Wojciech Reiman wyprowadzając Stal na prowadzenie. Zmiana w Stali przypadła na 90. minutę. Na boisko wszedł Mariusz Sławek, a opuścił je Szczepanek. W 93. minucie Kłos opuścił boisko, a w jego miejsce pojawił się Dominik Marczuk. Ostatecznie biało-niebiescy po końcowym gwizdku mogli świętować wraz ze swoimi kibicami zwycięstwo w pierwszym meczu nowego sezonu. Zwycięstwo ważne i wywalczone.