Artykuły

Marcel Kotwica: „Jedziemy do Stargardu pozytywnie nastawieni”

wtorek, 29/09/2020

Przed meczem 6. kolejki II ligi piłkarskiej między Stalą Rzeszów, a Błękitnymi Stargard wypowiedzi udzielił Marcel Kotwica - obrońca biało-niebieskich.

Autor tekstu: Paweł Pyskaty

Uważam, że nie graliśmy jeszcze w tym sezonie z tak dobrze broniącą się drużyną, jak Olimpia Elbląg. Widać było zaangażowanie tej drużyny do tego, aby starać się odebrać piłkę już w naszej linii ofensywnej. Trzeba im oddać, że w tym byli bardzo mocni, co potwierdzili tym, że nie stracili bramki. W przeciągu całego spotkania my nie stworzyliśmy też sobie za dużo tych sytuacji. Mieliśmy taką jedną, naprawdę dobrą Krystiana Pieczary, ale nie wykorzystaliśmy jej. Szkoda. Myślę, że będziemy jeszcze bardziej skuteczni w następnych spotkaniach, bo dało nam to do myślenia. Trzeba natomiast wyciągnąć pozytywy, a pozytyw jest taki, że nie straciliśmy bramki. Mecz z Olimpią Grudziądz pokazał, że musimy być czujni i cieszyć się z tego, że zdobyliśmy jeden punkt i będziemy dalej walczyć, by było ich więcej – powiedział Marcel Kotwica, defensywny pomocnik Stali Rzeszów.

Stal Rzeszów jest zespołem, który potrafił i potrafi rozgrywać piłkę oraz grać bardzo dobrze w ofensywie. Zawsze gdzieś tam mówiło się, że defensywa Stali trochę kuleje. Teraz widać poprawę, bo tych bramek tracimy mniej. Defensywa jak i ofensywa została zbalansowana, więc z tego trzeba się na pewno cieszyć. Mecz z Olimpią Grudziądz był dla nas fajną lekcją na początku sezonu, która pokazała nam, że musimy być cały czas czujni – podkreślił.

Jedziemy do Stargardu z dobrym nastawieniem. Wiemy, czego mniej więcej możemy się spodziewać po rywalu, bo graliśmy z nim w sumie stosunkowo niedawno, też na jego terenie. Na pewno to nie będzie łatwy mecz, bo Błękitni Stargard, mimo że zajmują niskie miejsce w tabeli, to mają zespół, który potrafi się przeciwstawić. Uważam jednak, że to my jesteśmy faworytem w tym spotkaniu i jedziemy tam po komplet punktów. Wierzę, że to się uda – zakończył Kotwica.

Autor tekstu: Paweł Pyskaty

Najnowsze aktualności