Komunikaty klubowe

Marcin Wołowiec wzmacnia sztab I drużyny Stali Rzeszów

środa, 11/03/2020

Marcin Wołowiec wzmacnia sztab I drużyny Stali Rzeszów.

Trener Marcin Wołowiec, który w czerwcu 2018 roku wrócił do Stali Rzeszów po rocznej przerwie, wzmacnia sztab szkoleniowy pierwszej drużyny i to on poprowadzi nasz zespół w 3 najbliższych meczach: z Elaną Toruń (14.03.2020), Widzewem Łódź (22.03.2020) i GKS Katowice (28.03.2020).

Wołowiec to żywa legenda naszego klubu. Jego historia pokazuje, że przez całe życie żyje on i oddycha kulturą Stali Rzeszów. W swojej dotychczasowej karierze prowadził już pierwszą drużynę biało-niebieskich, a największy sukces osiągnął w roku 2010, kiedy to z juniorami starszymi Stali sięgnął po brązowy medal Mistrzostw Polski. Teraz wraca na pełen etat do Stali i będzie jednym z głównych liderów naszego sztabu szkoleniowego.

Trener Wołowiec posiada licencję UEFA A uprawniającą do prowadzenia zespołów uczestniczących w rozgrywkach o jedną klasę rozgrywkową niżej, a w bieżącym sezonie 2019/2020 prowadził również zespół juniora młodszego (U-17) Stali Rzeszów. Zgodnie z treścią art. 27 ust. 1 Uchwały nr IV/63 z dnia 20 kwietnia 2017 roku Zarządu PZPN spełnienie powyższych warunków uprawnia go do prowadzenia zespołu w najbliższych 3 kolejkach II ligi.

Warto zaznaczyć, iż ruch ten zdecydowanie podkreśla wyjątkową jakość wzajemnych relacji z naszym klubem partnerskim Wólczanką Wólka Pełkińska, której szkoleniowcem był Marcin Wołowiec, za swoje dokonania wybrany Trenerem Roku w plebiscycie Podkarpackiej Nike 2019.

Umowa trenera Wołowca z naszym klubem obowiązuje do czerwca 2021 roku.

O dalszych zmianach w sztabie szkoleniowym pierwszej drużyny klub będzie informował na bieżąco w ciągu najbliższych tygodni.

Najnowsze aktualności