Artykuły

Mariusz Sławek dołączył do Stali Rzeszów

środa, 02/09/2020

Mariusz Sławek został nowym zawodnikiem Stali Rzeszów.

20-letni Mariusz Sławek zasilił szeregi Stali Rzeszów. Obrońca, który w poprzednim sezonie rozegrał 31 meczów w II lidze w barwach Gryfa Wejherowo, związał się z biało-niebieskimi 3-letnim kontraktem. Nowy zawodnik Żurawi został wykupiony z Arki Gdynia na mocy porozumienia międzyklubowego.

Mariusz Sławek jest wychowankiem Czarnych Pruszcz Gdański. W minionym roku został wypożyczony z Arki Gdynia do ligowego rywala Stali Rzeszów, Gryfa Wejherowo. Rozegrał w barwach drużyny z północy Polski 33 spotkania – 31 ligowych i 2 w Pucharze Polski, w tym 29 od pierwszej minuty.

Marcin Wołowiec: Mariusz Sławek rzucił nam się w oczy w meczu z Gryfem Wejherowo, podczas którego bardzo się wyróżniał, zwłaszcza, gdy  zatrzymywał nasze kontrataki. Wydawało nam się to mało prawdopodobne w tej lidze, ale doganiał takich zawodników jak Damian Michalik czy Piotrek Głowacki. Nie podjęliśmy od razu kroków w kierunku zakontraktowania go. Gdy natrafiła się okazja, żeby przyjechał do nas na testy, to od razu pozytywnie zapatrywałem się na jego obecność w Stali. Miał kilka ofert z różnych klubów, ale wybrał naszą, z czego jestem zadowolony, bo jest to młody zawodnik, który rokuje na przyszłość.

Mariusz dysponuje bardzo dużą szybkością, którą osiąga naturalnie, co jest jego atutem. Bardzo dobrze się go ogląda w treningu, gdzie pokazuje swoją jakość w ataku szybkim, ale nie ma też problemu z powrotem do pozycji obronnych. Mariusz przychodzi do nas docelowo jako lewy obrońca, ale doskonale wiemy, że sprawdzi się też na skrzydle.

Najnowsze aktualności