Artykuły

Mariusz Sławek: „Nie możemy zlekceważyć przeciwnika”

wtorek, 09/03/2021

Drużyna trenera Daniela Myśliwca już trzeci raz z rzędu w rundzie wiosennej uda się na mecz wyjazdowy. Tym razem będzie to zaległe spotkanie z Hutnikiem Kraków. Przed meczem wypowiedzi udzielił nam Mariusz Sławek.

O bramce przeciwko Górnikowi Polkowice

Cieszy mnie druga bramka w tym sezonie, tym bardziej, że otworzyła nam wynik i niejako pozwoliła wygrać ten mecz. Mam jednak nadzieję, że to nie jest moja ostatnia bramka i że jeszcze coś się uda w tym sezonie strzelić.

O spotkaniu z Górnikiem Polkowice

Momentami było to dla nas trudne spotkanie, ale najważniejsze, że staraliśmy się narzucić swój styl gry i nie patrzyliśmy na to, że gramy z wyżej notowanym rywalem. Po prostu chcieliśmy grać na swoich warunkach. Nie było też elementów w grze, gdzie Górnik by nas bardziej zaskoczył. Jedyne co to po tym niewykorzystanym karnym trochę się cofnęliśmy i Górnik zaczął stwarzać sobie sytuacje, co też skończyło się tą zdobytą bramką na 2-1. Cieszy jednak to, że udało nam się wygrać już drugi raz z Górnikiem w tym sezonie. Oni mieli swoje sytuacje, my mieliśmy swoje sytuacje, ale finalnie przyjechaliśmy do Rzeszowa z trzema punktami, które są nam potrzebne.

O sytuacji w tabeli

Nie patrzymy w tabele. Staramy się skupiać na każdym kolejnym meczu i w każdym kolejnym meczu chcemy pokazywać swój ofensywny styl, który mimo przegranej we Wronkach czy ostatnio po zwycięstwie w Polkowicach pokazaliśmy. W tabele będziemy zaglądać po ostatniej kolejce ligowej. Teraz ważne jest, żeby wygrywać. Nieważne z kim, ale na własnych zasadach. Wiemy jednak, że różnice punktowe są małe i wszystko może się zdarzyć.

O trzecim meczu wyjazdowym z rzędu

Nie ma na nas większego wpływu to, że będzie to nasz trzeci mecz na wyjeździe. Mamy szeroką kadrę, mamy zawodników i jest rywalizacja o skład. Każdy chce grać, więc to, że gramy trzeci mecz na wyjeździe nie powinno się odbić ani na przebiegu spotkania czy tym bardziej na wyniku.

O przygotowaniach przed nadchodzącym spotkaniem

Mikrocykl przygotowawczy do tego meczu był skrócony, bo jednak czasu na przygotowanie było mniej. Jednak mimo wszystko to nie ma aż tak dużego znaczenia, bo my od pierwszego treningu z trenerem Myśliwcem pracujemy nad tym, jak my chcemy grać i skupiamy się na sobie, nie na przeciwniku. Oczywiście analizujemy jego grę, bo jest to ważny element, ale najważniejsze jest to, żebyśmy na boisku pokazywali swój styl i grali tak, jak my chcemy, a to z kim gramy to jest sprawa drugorzędna.

O najbliższym meczu z Hutnikiem Kraków

Podejdziemy do tego spotkania jak do każdego innego. Wiadomo, że to będzie ciężki mecz, bo każdy w tej lidze ma jakieś swoje cele i każdy zespół chce wygrywać. W tej lidze nie ma łatwych meczów, dlatego nie możemy zlekceważyć przeciwnika i musimy zagrać po prostu swoją piłkę i myślę, że będzie dobrze.

Najnowsze aktualności