Filmy

Mateusz Stolarski przed meczem z Pogonią Siedlce

piątek, 22/10/2021

Przed spotkaniem z Pogonią Siedlce asystent pierwszego trenera Stali Rzeszów – Mateusz Stolarski wziął udział w przedmeczowej konferencji prasowej, podczas której odpowiedział na pytania dziennikarzy.

Mateusz Stolarski o tym, czy poprzedni mecz z Pogonią Siedlce jest przeszłością

– Poprzedni sezon pozwolił nam wyciągnąć wnioski, dzięki którym w tym sezonie możemy usprawnić swoje działania, natomiast jest już historią. Szanujemy każdego rywala, ale z każdym rywalem chcemy zdobywać pełną pulę punktów, dlatego skupiamy się na tym, by jak najlepiej się przygotować bez względu na to, co wydarzyło się w tamtym sezonie.

… o tym, czy drużyna wie jak zareagować na grę Pogoni Siedlce

– Do każdego meczu przygotowujemy się mając swój plan działania. Boisko zweryfikuje, w jakim stopniu gra defensywna Pogoni będzie sprawiała nam problem, natomiast jestem spokojny o dyspozycję naszego zespołu, ponieważ zawodnicy bardzo dobrze prezentowali się w tygodniu treningowym, który powoli się kończy. Myślę, że będą gotowi na różne warianty gry przeciwnika w tym meczu.

… o tym, czy widać różnice w grze Pogoni Siedlce po zmianie szkoleniowca

– Oglądając trzy ostatnie spotkania Pogoni Siedlce za kadencji nowego trenera, wiemy, że jest to zespół, który ma swoje zasady w grze defensywnej i chce przyjmować przeciwnika na własnej połowie. Jeżeli chodzi o ofensywę, to mają w swoim zespole kilku wartościowych zawodników, którzy swoimi indywidualnymi umiejętnościami robią różnicę. Myślę jednak, że nie będzie nam to sprawiało większych problemów, ponieważ – jak wspomniałem wcześniej – będziemy dobrze przygotowani do tego spotkania.

… o tym, kto w zespole Pogoni zwraca jego uwagę

– Na pewno skrzydła Pogoni Siedlce; zawodnik Miłosz Przybecki, czy Franciszek Wróblewski. To są zawodnicy, którzy lubią wchodzić w pojedynki jeden na jeden i dzięki temu tworzą przewagę. Ciekawym zawodnikiem jest również Marcin Kozłowski, także są to na pewno wartościowi zawodnicy, którzy mogą dać jakość w zespole Pogoni.

Najnowsze aktualności