Mecz na szóstkę! Mamy baraże!

sobota, 25/07/2020

Stal Rzeszów wygrała ze Skrą Częstochowa 4-0 i zapewniła sobie udział w barażach o Fortuna I ligę. Biało-niebiescy już we wtorek zmierzą się w Katowicach z miejscowym GKS-em.

Stal Rzeszów bardzo szybko otworzyła wynik spotkania. Już w 5. minucie na listę strzelców wpisał się Artur Pląskowski, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym i wpakował piłkę do siatki. Po dziesięciu minutach było już 2-0. Futbolówkę zagraną z rzutu rożnego przez Wojciecha Reimana wybił głową obrońca Skry, ale zrobił to na tyle nieszczęśliwie dla swojego zespołu, że obsłużył Marcela Kotwicę, który pewnym strzałem z 16.metra podwyższył rezultat spotkania. Biało-niebiescy na przerwę schodzili z dwubramkową przewagą, tworząc sobie w premierowych czterdziestu pięciu minutach dużo sytuacji, które mogły tylko powiększyć rozmiary prowadzenia.

W drugiej części spotkania obraz widowiska nie uległ zmianie. Przez większą jego część to Stal Rzeszów prowadziła grę i dzięki temu powiększała przewagę, co tylko wprowadziło jeszcze większy spokój w poczynania Żurawi. Gola na 3-0 strzelił po godzinie gry Grzegorz Goncerz uderzeniem z okolic linii pola karnego, a rezultat ustalił na trzy minuty przed końcem meczu Marcel Kotwica, zdobywając bardzo podobnego gola jak w pierwszej połowie. Na uwagę zasługuje debiut w biało-niebieskich barwach Dylana Collarda, który zameldował się na boisku na kwadrans przed końcem meczu.

Stal Rzeszów, dzięki pewnemu zwycięstwu 4-0 nad Skrą Częstochowa, zapewniła sobie udział w barażach o Fortuna I ligę. Biało-niebiescy kończą zasadniczą część sezonu na 6. miejscu i w pierwszym meczu barażowym zmierzą się w Katowicach z miejscowym GKS-em. To spotkanie odbędzie się już we wtorek, 28 lipca.

Stal Rzeszów – Skra Częstochowa 4-0 (2-0)

1-0 Artur Pląskowski – 5 minuta

2-0 Marcel Kotwica – 15 minuta

3-0 Grzegorz Goncerz – 57 minuta

4-0 Marcel Kotwica – 87 minuta

Stal Rzeszów: Wiktor Kaczorowski – Radosław Sylwestrzak, Damian Kostkowski, Sławomir Szeliga, Piotr Głowacki (61′ Dariusz Jarecki) – Damian Michalik (76′ Wiktor Kłos), Wojciech Reiman, Marcel Kotwica, Patryk Plewka, Grzegorz Goncerz (76′ Dylan Collard), Artur Pląskowski (66′ Krystian Pieczara).

Skra Częstochowa: Mikołaj Biegański – Krzysztof Napora, Mariusz Holik, Adam Mesjasz, Rafał Brusiło – Michał Kieca, Adam Olejnik, Kamil Zalewski, Piotr Nocoń, Dawid Niedbała – Dawid Wolny (46′ Daniel Rumin).