Wszystkie aktualności

Meldunek z Woli Chorzelowskiej #1

niedziela, 07/07/2024

Od sobotniego wieczoru drużyna Stali Rzeszów przebywa na obozie przygotowawczym w Rado Resort w Woli Chorzelowskiej. Czas na pierwszy meldunek ze zgrupowania, które potrwa do piątku.

Drużyna Stali Rzeszów w Rado Resort w Woli Chorzelowskiej zameldowała się w sobotni wieczór. Pod Mielec biało-niebiescy udali się bezpośrednio po zakończeniu meczu sparingowego z Hapoelem Beer Szewa, który odbył się w Rącznej, a, przypomnijmy, Stalowcy wygrali go 3-1.

Niedziela, jak to zazwyczaj bywa dzień po meczu, była luźniejsza, aczkolwiek nie dla każdego.

Ci, którzy zagrali w trochę krótszym wymiarze czasu, bądź w ogóle nie grali w sparingu nie mieli taryfy ulgowej i trzeba było mocno zasuwać – powiedział Krystian Wachowiak, piłkarz Stali Rzeszów.

Dobry trening

Jak powiedział „Wachu”, drużyna została podzielona w tym dniu na dwie grupy. Część piłkarzy, ci, którzy w sobotę zaliczyli więcej minut, mieli trening bardziej regeneracyjny, a także trenowali w siłowni. Druga grupa odbyła natomiast trening na boisku.

Najpierw mieliśmy delikatne wprowadzenie, a później gry na utrzymanie przy piłce. To było główne założenie tego treningu – wyjaśnia Sławomir Szeliga, trener asystent.

Trening wyglądał naprawdę bardzo dobrze, a wszyscy byli zaangażowani w stu procentach. Pogoda może nas nie rozpieszczała, ale nikt na to nie narzekał, tylko ciężko pracował. Ja jestem zadowolony z tych zajęć i tego, co udało się nam zrobić – dodał Sławomir Szeliga.

Po treningu był czas na odnowę biologiczną, chętni mogli udać się również na basen, generalnie rzecz biorąc, reszta dnia była zdecydowanie luźniejsza i była to okazja do odpoczynku.

Dwie dodatkowe osoby

Do Woli Chorzelowskiej w sobotę późnym wieczorem dotarł także Raymond Inwen, lewonożny środkowy obrońca, który będzie testowany przez sztab biało-niebieskich. Do kolegów dołączył również Marcin Kaczor, który pierwotnie nie był awizowany w kadrze na zgrupowanie ze względu na rehabilitację, ale już może podjąć pełny trening i zameldował się w Rado Resort.

Najnowsze aktualności