Wszystkie aktualności

Meldunek z Woli Chorzelowskiej #4: Otwarcie, finalizacja, stałe fragmenty i sesja

czwartek, 08/02/2024

W czwarty dzień obozu w Rado Resort w Woli Chorzelowskiej piłkarze odbyli wartościowy trening na boisku, mieli sesję zdjęciową, a także okazję do regeneracji.

Obóz przygotowawczy w Woli Chorzelowskiej wielkimi krokami zbliża się do końca. Przedostatni dzień pobytu Stali Rzeszów w Rado Resort zaczął się tradycyjnie od odprawy, a po niej, jeszcze w hotelu, odbyły się zajęcia prewencyjne.

Następnie drużyna udała się na boisko, na którym spędziła blisko dwie godziny.

Jako rozgrzewkę zawodnicy z pola mieli passing, co miało przygotować drużynę do akcentów, które były zaplanowane na te zajęcia. Ja z bramkarzami na murawę wyszliśmy natomiast jeszcze przed prewencją i położyliśmy mocniejszy akcent na grę na przedpolu – mówi nam trener bramkarzy, Sebastian Nowak.

W kolejnym etapie treningu zespół został podzielony na dwie grupy. Jedna trenowała otwarcie od tyłu, a druga budowę akcji w ofensywie i finalizację. Miało to na celu przygotować zawodników do kolejnej części, którą była gra 11 na 11.

Pozwoliło nam to przećwiczyć pewne elementy w sytuacjach meczowych – mówi Sebastian Nowak.

Ostatnim akcentem treningu były stałe fragmenty gry, w szczególności rzuty wolne z bocznych sektorów boiska.

Uważam, że były to bardzo produktywne zajęcia, na których mogliśmy przećwiczyć pewne elementy przed ostatnimi meczami sparingowymi – powiedział Krystian Wachowiak.

Jak każdy z nas czuję już głód meczów ligowych i wszyscy się cieszymy, że już niebawem wracamy do walki o ligowe punkty. Jesteśmy pełni optymizmu przed nadchodzącą rundą, jesteśmy pewni, że dobrze przepracowaliśmy ten czas, a wszystko zweryfikuje oczywiście boisko – dodał.

Po treningu drużyna miała chwilę wolnego, a na wczesne popołudnie zaplanowana została sesja zdjęciowa. Było więc zdjęcie grupowe, a także fotki indywidualne, w tym oczywiście cieszynki. Mocno wierzymy, że na wiosną będziemy mieli okazję jak najczęściej je prezentować po bramkach zdobywanych przez naszych piłkarzy.

Wieczór był już wolny i tradycyjnie każdy pożytkował go na swój sposób. Znów nie brakowało chętnych, aby skorzystać z siłowni, inni rozgrywali pojedynki przy konsoli, a jeszcze inni odpoczywali w pokojach bądź w basenie.

Czwarty dzień obozu dobiegł końca, a jutro czeka nas ostatni akcent tego zgrupowania. Jedna grupa odbędzie trening, a druga zagra mecz sparingowy z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. Początek tego spotkania o godzinie 12:00.

Najnowsze aktualności