Nieudany początek

sobota, 27/02/2021

Nieudany powrót do gry dla biało-niebieskich. W 19. kolejce Stal Rzeszów przegrała z Lechem II Poznań 1-5.

Autor tekstu: Paweł Pyskaty

W początkowych fragmentach spotkania to Stal była bardziej konkretniejsza i potrafiła zepchnąć Lecha na ich własną połowę. Akcja prawą stroną boiska w 8. minucie i dośrodkowanie Maciejewskiego spowodowało błąd Adriana Laskowskiego, który wbił piłkę do własnej bramki wyprowadzając Żurawie na prowadzenie. Drużyna trenera Daniela Myśliwca od początku podchodziła do pressingu i to spowodowało, że Lech musiał próbować gry bokami i ataków długimi piłkami za linię obrony gości. Gospodarze uwolnili się ze swojej połowy i konkretniej zaczęli atakować po 18. minucie. Radosław Sylwestrzak dobrze przeciął wrzuconą w pole karne piłkę i uratował od zamknięcia akcji przez zawodnika Lechitów. Kilka minut później Damian Kostkowski niebezpiecznie przed polem karnym sfaulował zawodnika gospodarzy i został napomniany żółtą kartką.

W 25. minucie rezerwy Lecha Poznań wyszły z szybką akcją i minęły linię obrony Stali, a Damian Kostkowski sfaulował ponownie rywala, tym razem w polu karnym i otrzymał czerwoną kartkę. Rzut karny pewnie wykorzystał Siergiej Kriwiec. Damian Michalik próbował testować Bąkowskiego, ale bez efektu. To samo czynił Lech próbując uderzać z dystansu. W 35. minucie Radosław Sylwestrzak został napomniany żółtą kartką za faul na rywalu. Damian Michalik w wyniku urazu musiał pożegnać się z boiskiem już w 38. minucie, a w jego miejsce wszedł Bartosz Wolski. Bardzo aktywnym zawodnikiem w zespole rezerw Lecha Poznań był Jakub Karbownik, który napędzał akcje lewą stroną boiska. Właśnie ten zawodnik w 42. minucie zdołał ,wchodząc lewą stroną boiska z piłką, znaleźć drogę do bramki i wyprowadził Lecha na prowadzenie. Końcówka to dalej strzały z dystansu z obu stron, chociażby Wojciecha Reimana, ale nie zmieniły one wyniku.

Druga połowa zaczęła się bardzo źle dla Żurawi. W 46. minucie Jakub Karbownik podwyższył na 3-1. Później żółtymi kartkami zostali napomnieni Wojciech Onsorge i Rafał Maciejewski, kolejno w 52. i 54. minucie. Kolejną złą wiadomością dla drużyny biało-niebieskich był uraz Jarosława Fojuta, który musiał w 56. minucie pożegnać się z boiskiem, a w jego miejsce zameldował się Łukasz Góra.

Mimo częstszych ataków Stali Rzeszów i zamykaniu gospodarzy na ich połowie, nie zdołali goście uchronić się od kolejnych bramek Lechitów. Najpierw w 65. minucie Karbownik wymanewrował Górę i dograł do Marchwińskiego, a ten wykończył akcję i trafił na 4-1. Daniel Myśliwiec zdecydował się w tym momencie na trzy zmiany i boisko opuścili Sylwestrzak, Maciejewski i Pieczara, a w ich miejsce zameldowali się Mustafaev, Goncerz i Olejarka. W 67. minucie Kriwiec dograł z prawej strony do Marchwińskiego i było już 5-1. 120 sekund później Ramil Mustafaev wywalczył rzut karny, ale przestrzelił go Wojciech Reiman. W 73. i 78. minucie z boiska zeszli Łukasz Szramowski, Jakub Karbownik, Filip Marchwiński i Adrian Laskowski, a w ich miejsce pojawili się Jakub Białczyk, Igor Ławrynowicz, Adrian Ratajczyk i Karol Smajdor. Na pięć minut przed końcem żółtym kartonikiem został jeszcze napomniany Grzegorz Goncerz. Do końca spotkania rezultat nie uległ już zmianie.

Lech II Poznań – Stal Rzeszów 5-1 (2-1)

0-1 Adrian Laskowski 8′ (samobój)
1-1 Siergiej Kriwiec 26′ (rzut karny)
2-1 Jakub Karbownik 42′
3-1 Jakub Karbownik 46′
4-1 Filip Marchwiński 65′
5-1 Filip Marchwiński 67′

Stal Rzeszów: Wiktor Kaczorowski – Radosław Sylwestrzak (66′ Ramil Mustafaev), Damian Kostkowski, Jarosław Fojut (56′ Łukasz Góra), Piotr Głowacki, Wojciech Reiman, Błażej Szczepanek, Rafał Maciejewski (66′ Dawid Olejarka), Damian Michalik (38′ Bartosz Wolski), Mariusz Sławek, Krystian Pieczara (66′ Grzegorz Goncerz)

Lech II Poznań: Krzysztof Bąkowski – Filip Borowski, Wojciech Onsorge, Tomasz Dejewski, Krystian Palacz, Adrian Laskowski (78′ Jakub Białczyk), Antoni Kozubal, Filip Marchwiński (78′ Igor Ławrynowicz), Łukasz Szramowski (73′ Adrian Ratajczyk), Sergey Krivets (70′ Oleksandr Yatsenko), Jakub Karbownik (73′ Karol Smajdor)

Żółte kartki: Damian Kostkowski – 22′, Radosław Sylwestrzak – 35′,Wojciech Onsorge – 52′, Rafał Maciejewski – 54′, Krystian Palacz – 69′, Grzegorz Goncerz – 85′