Filmy

Nowy projekt badawczy Uniwersytetu Rzeszowskiego i Stali Rzeszów!

środa, 11/01/2023

Stal Rzeszów już od kilku miesięcy współpracuje z Uniwersyteckim Centrum Lekkoatletycznym. Teraz nasz Klub wraz z Uniwersytetem Rzeszowskim rozpoczął nowy projekt badawczy, dzięki któremu będziemy mogli określać potencjał zawodnika oraz nakierowywać proces treningowy w najbardziej optymalny dla piłkarza kierunku.

Uniwersyteckie Centrum Lekkoatletyczne to innowacyjna placówka Uniwersytetu Rzeszowskiego, w której nauka łączy się ze sportem, pozwalając na zaplanowany i jak najlepszy rozwój sportowca w wielu płaszczyznach. Z możliwości Centrum korzystają piłkarze Stali Rzeszów i Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów, realizując nowy projekt badawczy prowadzony we współpracy z Uniwersytetem Rzeszowskim.

– „Wykonujemy dzisiaj badania pilotażowe, które mają na celu ocenę zdolności motorycznych oraz wybranych zdolności psychomotorycznych. Wykorzystując naszą infrastrukturę: laboratorium analizy ruchu, laboratorium fizjologii wysiłku, wykonujemy badania, które będą podstawą do tego, by monitorować zawodników przez cały sezon. Badania mają na celu wstęp do dużego projektu” – powiedział Dr hab. inż. Krzysztof Przednowek, prof. UR.

– „Uniwersyteckie Centrum Lekkoatletyczne to placówka innowacyjna, której celem głównym jest odkrywanie nauki w kontekście sportu. Klub Stal Rzeszów też jest miejscem, gdzie chcemy postawić na innowację. Dzisiaj zaczynamy współpracę w kontekście badan, testów, prób, które mają za zadanie określić nam potencjał zawodnika i nakierować proces treningowy w tym kierunku, by mógł on jak najbardziej optymalnie podążać drogą do sportu zawodowego” – dodał Sebastian Krzepota, dyrektor Departamentu Performance Stali Rzeszów.

Najnowsze aktualności