Artykuły

Okiem Hetmańskiej #5

poniedziałek, 11/05/2020

Zapraszamy do przeczytania felietonu dotyczącego wydarzeń związanych ze Stalą Rzeszów w minionych dniach.

Autor tekstu: Sebastian Chyl

W ubiegłym tygodniu świętowaliśmy urodziny. Co prawda bez hucznej imprezy z wielkim tortem, ale radość każdego ze Stalowej społeczności była ogromna. Pierwszy roczek na sportowo-edukacyjnej mapie podkarpacia to niewątpliwie udany czas dla SMS Stal. Myślę, że kolejne miesiące i oczywiście lata będą jeszcze lepsze czego nam wszystkim życzę. Bo w tej szkole nie tylko nauczamy, ale również sami uczymy się od dzieci. Oczywiście zgodnie z moim hasłem. Z korzyścią dla wszystkich!


Kolejny krok w powrocie do sportowej rywalizacji został uczyniony. Wyselekcjonowana lista osób wraz z zawodnikami i sztabem szkoleniowym przeszła badania na obecność przeciwciał. Wkrótce powrócimy do treningów w pełnym składzie i rozpoczynamy operację Elana Toruń. Już nie mogę się doczekać!


Drużyna to zawsze coś więcej niż suma jednostek. Tak napisał w swojej autobiografii multimedalista olimpijski Michael Phelps. Od razu skojarzyło mi się to po wysłuchaniu opinii Dariusza Jareckiego, który powiedział, że zawodnicy za sobą zatęsknili, a ostatni czas zabrał im wiele cennych chwil. Takie słowa dla kibiców są budujące. O team-spirit po kwarantannie nie musimy się martwić!


Dużo ostatnio o Orzełku Przeworsk! Najpierw na naszej stronie internetowej pojawiła się moja rozmowa z Wiktorem Kłosem, a wczoraj opublikowano obszerny wywiad Pawła Pyskatego z Radosławem Brudem z Akademii Stali Rzeszów. Sam byłem zaskoczony, że ten dobrze zapowiadający się zawodnik również swoje pierwsze kroki stawiał w Przeworsku. Absolutnie nikt tego nie konsultował i wyszło ciekawie.


Wypada, a nawet trzeba w tym miejscu pochwalić trenerów Orzełka. Funkcjonujemy w takim narodzie, że do krytyki chętnych jest wielu, ale jeśli już trzeba wyrazić uznanie, to automatycznie las rąk znika. Dlatego szacuneczek dla pasjonatów z Przeworska za Wasz wkład i zaangażowanie. Obyście w niedalekiej przyszłości mieli wiele wesołych momentów z sukcesów Waszych podopiecznych przy Hetmańskiej 69.

Autor tekstu: Sebastian Chyl

Najnowsze aktualności