Artykuły

Okiem Hetmańskiej #6

poniedziałek, 18/05/2020

Zapraszamy do przeczytania felietonu dotyczącego wydarzeń związanych ze Stalą Rzeszów w minionych dniach.

Autor tekstu: Sebastian Chyl

Poznaliśmy ramowy terminarz dokończenia rozgrywek. To będą dla nas intensywne tygodnie. Patrząc na początkowe daty i wyszukując w nich symboliki, powinniśmy mieć pozytywne skojarzenia. O dziwo związane z Podhalem Nowy Targ. Mecz z Elaną Toruń odbędzie się 3 czerwca. Tego samego dnia trzy lata wcześniej pokonaliśmy na własnym obiekcie rywali z małopolski 3:0. Tamte spotkanie z obecnego składu pamiętają Wojciech Reiman i Sławomir Szeliga. Natomiast starcie z Widzewem zaplanowano na 7 czerwca. To będzie taka mini rocznica ubiegłorocznego święta piłki nożnej w Rzeszowie. Wszyscy doskonale wspominają ten wyjątkowy dzień. 8 czerwca. Stadion przy Hetmańskiej. Ponad 6 tysięcy widzów i przypieczętowanie awansu do II ligi. Piękne, pozytywne wspominki. Oby były kontynuowane z tegorocznym rozdziałem.


Same wznowienie rozgrywek będzie dla wszystkich nowością. Specjalne zasady bezpieczeństwa. Pusty stadion. Do tego nikt nie może być przygotowany i przyzwyczajony. Jeśli nic się nie zmieni, to poza wnikliwą pracą Biura Prasowego możemy pocieszyć kibiców, że pierwsze domowe spotkanie będzie transmitowane w ogólnopolskiej telewizji. Bez zastanowienia. To może być rekordowa frekwencja przed odbiornikami!


Osobiście wierzę, że od pierwszego gwizdka sędziego biało-niebieska drużyna pokaże to, czego od niej oczekujemy. Ta grupa zawodników ma ogromny potencjał. Bardzo fajne słowa na temat formy sportowej padły z ust Krystiana Pieczary, który wszystkich uspokaja. Robiliśmy to przez kilkanaście lat! Można je porównać z jazdą na rowerze. Tego się nie zapomina! Wyczuwam w tym dużą pewność siebie. A to dobry zwiastun!


Popularny „Pieczi” również mówił o tym, że przymusowa izolacja była takim momentem życia, w którym każdy przemyślał sobie życiowe sprawy i zmienił priorytety. To też istotny sygnał dla najmłodszych adeptów Stali. W ostatnim tygodniu dostali dwie cenne wskazówki od starszych kolegów. Powyższą od Krystiana i na temat juniorskiego rozwoju od Wiktora Kłosa. Jak widać Stal uczy, wychowuje i rozwija na każdej płaszczyźnie!


Cały czas trwa sprzedaż wirtualnych biletów. Obecnie na mecz ze Skrą Częstochowa. Zachęcam wszystkich sympatyków do zakupu. Taka wejściówka to nie lada gratka dla kolekcjonerów, ale również wsparcie dla Klubu. Przede wszystkim mentalne, bo finanse schodzą tutaj na drugi plan. Razem pokazujemy, że jest nas wielu na biało-niebieskim pokładzie!

Autor tekstu: Sebastian Chyl

Najnowsze aktualności