Filmy

Oktawian Skrzecz w Stali Rzeszów!

piątek, 23/10/2020

Urodzony 30 maja 1997 roku w Gdańsku Oktawian Skrzecz swoją karierę rozpoczynał w Lechii Gdańsk, z której trafił do juniorskich zespołów niemieckiego FC Schalke 04, w którego rezerwach zadebiutował w seniorskiej piłce. W trakcie pobytu w zespole z niebieskiej części Zagłębia Ruhry zdobył tytuł mistrza Niemiec do lat 19. Następnie, w sezonie 2017/2018 trafił do występującego w PKO Ekstraklasie Śląska Wrocław, z którego trafił na wypożyczenie do GKS Katowice. Sezon 2018/19 oraz 2019/20 spędził w Koronie Kielce, z której wypożyczony został do występującego w Fortuna 1. lidze Stomilu.

W minionym sezonie 23-letni zawodnik rozegrał 18 spotkań (w tym m.in. 2 w PKO Ekstraklasie i 13 w Fortuna 1. lidze), w których zdobył dwie bramki.

Michał Wlaźlik, dyrektor sportowy Stali Rzeszów: Pozyskaliśmy zawodnika, który w gronie pozostających z kartą na ręku wyróżnia się potencjałem i którego chcemy zbudować w piłce seniorskiej na miarę jego talentu, bo ten niewątpliwie ma. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że na efekty trzeba zapracować i nie inaczej jest w tym przypadku, dlatego chcemy, aby Oktawian rósł i rozwijał się razem z nami.

Oktawian, witaj w Stali!

Najnowsze aktualności