Artykuły

Ostatnia prosta przed ligą

piątek, 19/02/2021

Jutro o 11:00 w Mielcu miejscowa PGE FKS Stal podejmie Stal Rzeszów w ostatnim dla naszego zespołu zimowym sparingu.

Po tym, jak okazało się, że nie dojdzie do skutku test-mecz z GKS-em Jastrzębie, biało-niebiescy szukali w miejsce pierwszoligowca innego rywala, tak aby w ostatnim tygodniu przez początkiem rundy wiosennej II ligi rozegrać sparing. Ostatecznie podopieczni Daniela Myśliwca zagrają w sobotę o 11:00 z PGE FKS Stalą Mielec. Będzie to konkretniej drużyna złożona z zawodników, którzy nie wystąpili bądź wystąpili krótko w dzisiejszym, piątkowym spotkaniu mielczan w PKO BP Ekstraklasie z Cracovią.

PGE FKS Stal Mielec zajmuje aktualnie ostatnią, 16. pozycję w PKO BP Ekstraklasie z 14 punktami na koncie. Podopieczni trenera Leszka Ojrzyńskiego przegrali w ostatnim ligowym meczu 1-2 z Górnikiem Zabrze w pechowych okolicznościach, bowiem stracili bramkę dającą zwycięstwo gospodarzom w ostatniej akcji meczu. Dzisiaj, tj. w piątek, mielczanie podejmą na własnym boisku Cracovię w ramach 18. kolejki najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej.

Stal Rzeszów w ostatnich dwóch sparingach, które odbyły się 5 lutego, przegrała z Sandecją Nowy Sącz 1-2 oraz zremisowała z Garbarnią Kraków 2-2. 13 lutego rzeszowianie mieli zagrać z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza, ale mecz nie doszedł do skutku ze względu na zły stan murawy. Mimo to, biało-niebiescy przeprowadzili wówczas jednostkę treningową, tak aby nie wypadać z rytmu.

Podopieczni trenera Daniela Myśliwca konsekwentnie realizują wypracowane przed okresem przygotowawczym plany, mając zajęcia codziennie, a w niektóre dni trenując w ramach podwójnych jednostek treningowych (siłownia). Już za tydzień, 27 lutego o 13:00, Stal Rzeszów zainauguruje rundę wiosenną II ligi. Żurawie udadzą się do Wronek, gdzie zagrają z rezerwami Lecha Poznań.

Sparing z PGK FKS Stalą Mielec odbędzie się jutro o 11:00 w Mielcu. O przebiegu spotkania będziemy informować w naszych mediach społecznościowych.

Najnowsze aktualności