Artykuły

Ostatnia prosta

sobota, 25/07/2020

Już dzisiaj ostatnia prosta w rozgrywkach II ligi. Stal Rzeszów podejmie na własnym boisku Skrę Częstochowa. Biało-niebiescy mogą wygraną, przy korzystnych wynikach z innych boisk, zapewnić sobie udział w barażach o awans.

Autor tekstu: Mateusz Olszański

Już dzisiaj ostatnia kolejka II ligi. Zespoły walczą o ostatnie miejsca w barażach oraz próbują utrzymać się na szczeblu centralnym. Dzisiaj Stal Rzeszów zmierzy się z Skrą Częstochowa. Ostatnie spotkanie obu ekip zakończyło się zwycięstwem biało-niebieskich 2-1. Bramki dla Żurawi strzelili Damian Kostkowski oraz Grzegorz Goncerz.

Skra Częstochowa aktualnie zajmuje 10. miejsce w tabeli. Nie ma już co prawda szans na awans do baraży, ale jednocześnie nie zapewniła sobie jeszcze utrzymania. Skra od 6 spotkań jest niepokonana. Wygrała 3 razy i tyle samo zremisowała. Miała najlepszą formę po przerwie spowodowanej pandemią. Najlepszym strzelcem drużyny jest Dawid Wolny, który zdobył 8 bramek.

Stal Rzeszów znajduje się na 7. miejscu ze stratą 2 punktów do strefy barażowej. Po ostatnim remisie 2-2 z Górnikiem Łęczna, rzeszowianie kontynuują serię 5 meczów bez porażki. Znajdują się na dobrej drodze, aby zagrać w barażach. Aby tak się stało, Stal Rzeszów musi wygrać a Olimpia nie zwyciężyć albo Bytovia przegrać.

Sędzią dzisiejszego spotkania będzie Robert Marciniak z Krakowa. W tym sezonie prowadził on 13 meczów II ligi, w tym jedno spotkanie Stali Rzeszów, w którym biało-niebiescy przegrali na wyjeździe 2-3 z GKS-em Katowice.

Ostatnia kolejka zapowiada się bardzo ciekawie. Większość drużyn nie jest pewna, na jakim miejscu ostatecznie zakończy sezon – nie wiadomo kto bezpośrednio awansuje, kto zagra w barażach i kto będzie ostatnim spadkowiczem. Wszystkie mecze rozpoczną się o godzinie 17:00. Więcej o dzisiejszym spotkaniu możecie przeczytać w naszym Programie Meczowym.

Fotografia użyta w artykule pochodzi z oficjalnej strony Skry Częstochowa.

Autor tekstu: Mateusz Olszański

Dotyczy meczu

Stadion Miejski "Stal"
II Liga 2019/2020

4:0

Najnowsze aktualności