Wszystkie aktualności

Patryk Mazur piłkarzem Juventusu Turyn!

piątek, 01/09/2023

Patryk Mazur na zasadzie transferu definitywnego przeszedł ze Stali Rzeszów do włoskiego Juventusu Turyn.

Patryk Mazur jako 13-latek trafił do Stali Rzeszów w 2020 roku z BKS-u Lublin, a w naszej Akademii przechodził kolejne szczeble szkolenia. Był graczem drużyny U-15, z którą awansował do półfinału mistrzostw Polski, reprezentował biało-niebieskich w zespole U-17, również występującym w Centralnej Lidze Juniorów. „Mazi” uczęszczał także do Szkoły Mistrzostwa Sportowego Stal Rzeszów, gdzie był pod opieką wykwalifikowanej kadry nauczycielskiej, co również miało wpływ na jego rozwój.

Przychodząc do Stali Rzeszów moim celem był dalszy rozwój. Wtedy nie czułem się za dobrze pod względem piłkarskim oraz mentalnym, ale m.in. trenerzy Krzysztof Hus i Tomasz Patryn wyciągnęli mnie z tego dołka. Generalnie Stal Rzeszów miała bardzo duży wpływ na to, jakim jestem obecnie piłkarzem oraz człowiekiem. Ten klub już na zawsze będzie w moim sercu – powiedział nam Patryk Mazur.

Latem tego roku, jako 16-latek, został włączony do kadry pierwszej drużyny i trenował pod okiem trenera Marka Zuba. Szybko dostał również szansę debiutu w Fortuna 1 Lidze, bo już w 4. kolejce wszedł na boisku w meczu z Arką Gdynia. Swój drugi występ zanotował natomiast w poprzedniej serii spotkań, kiedy nasza drużyna pokonała Chrobrego Głogów.

Patryk to także reprezentant Polski, powoływany do kadr U-15, U-16, a także U-17. W tej ostatniej z bardzo dobrej strony pokazywał się całkiem niedawno, kiedy biało-czerwoni brali udział w Turnieju Syrenki, a „Mazi” zagrał we wszystkich trzech meczach, zdobywając przy tym dwie bramki, a także notując jedną asystę.

Bardzo zdolnym piłkarzem zainteresował się Juventus Turyn, nasz Klub doszedł z Włochami do porozumienia i Patryk Mazur przechodzi na zasadzie transferu definitywnego do Starej Damy, gdzie spotka dwóch reprezentantów Polski, a więc Arkadiusza Milika i Wojciecha Szczęsnego.

Okazję na przejście do takiego klubu można mieć raz w życiu. Jestem tym podekscytowany i, przyznam szczerze, jeszcze nie do końca do mnie dociera, że to się dzieje naprawdę. Bez wątpienia trafiam do jednej z topowych akademii w Europie – powiedział Patryk Mazur.

To tylko dowód na to, że Stal Rzeszów staje się trampoliną do naprawdę dużych klubów i trafiając do naszego Klubu można zrobić bardzo duży krok w kierunku spełniania swoich marzeń.

Od samego początku, kiedy zainwestowałem w Stal Rzeszów, zapewniałem, że rozwój Akademii jest dla mnie priorytetem. To nie były tylko puste słowa, bo za tym poszły czyny. Przed obecnym sezonem zdecydowaliśmy się szerszym strumieniem wprowadzić naszych wychowanków do pierwszej drużyny i w tym gronie był właśnie Patryk. To bez wątpienia bardzo zdolny piłkarz, a do tego świetny człowiek, przed którym otwiera się wielka szansa. Teraz ma wszystko we własnych rękach, aby robić kolejne kroki w karierze. Ja jestem bardzo dumny z tego, że nasz Klub miał duży wpływ na jego rozwój, co zaowocowało tak głośnym transferem. Cała kwota, jaką uzyskamy dzięki temu będzie przeznaczona na dalszy rozwój Akademii Piłkarskiej Stal Rzeszów – powiedział Rafał Kalisz, prezes i główny sponsor Stali Rzeszów.

„Mazi”, dziękujemy za Twoje występy w Stali Rzeszów i życzymy powodzenia w Juventusie Turyn!

Najnowsze aktualności