Filmy

Paweł Oleksy przed meczem z Pogonią Grodzisk Mazowiecki

czwartek, 25/11/2021

Przed domowym spotkaniem z Pogonią Grodzisk Mazowiecki zawodnik Stali Rzeszów – Paweł Oleksy wziął udział w przedmeczowej konferencji prasowej, podczas której odpowiedział na pytania dziennikarzy.

Paweł Oleksy o swojej roli w drużynie

– Myślę, że dobrze wprowadziłem się do drużyny. Jeżeli trener mnie wystawia, to chyba się udało. Pozycja na środku obrony nie była dla mnie czymś nowym, bo już w Termalice u trenera Lewandowskiego trenowałem na pozycji stopera, chociaż nie występowałem w meczach ligowych na tej pozycji. Nie był to jednak taki system jak w Stali.

… o chęci gry ofensywnej

– Jako klasyczny boczny obrońca, który całe życie grał na tej pozycji, to oczywiście chciałbym jak najczęściej iść do przodu, ale myślę, że po to byłem tu ściągany, żeby też zadbać o defensywę i cała drużyna też o to dba. Cieszymy się ze zwycięstw, ale także z tego, że nie tracimy bramek. Myślę, że teraz mogę już częściej włączać się do ofensywy.

… o tym, czy pauza nie wybije drużyny z rytmu

– Nie. Jesteśmy skupieni na następnym meczu. Wykonywaliśmy jednostki treningowe, które były także ukierunkowane na to, żebyśmy nie tracili koncentracji. Wiemy, o co gramy i nie chcemy odpuszczać do samego końca.

… o najmocniejszych stronach Pogonii Grodzisk Mazowiecki

– Myślę, że są to strony, o których mówił trener – gra z kontrataku, czy gra kombinacyjna bocznymi sektorami z dużą ilością dośrodkowań. Będziemy starali się temu przeciwstawić.

… o bardzo dobrym bilansie w meczach na własnym terenie

– Myślę, że żal byłoby go sobie zepsuć w ostatnim domowym pojedynku. Do końca sezonu będziemy chcieli to podtrzymywać – u siebie i na wyjazdach.

Najnowsze aktualności