Pewne zwycięstwo w sparingu z Wisłoką Dębica

środa, 27/01/2021

Stal Rzeszów pokonała Wisłokę Dębica 6-0 w trzecim tej zimy sparingu przed rundą wiosenną II ligi. Brami dla biało-niebieskich zdobyli Marcel Kotwica, Piotr Głowacki i po dwie Rafał Maciejewski oraz Wojciech Reiman.

W pierwszych minutach do ataków ruszyła Wisłoka, ale Stalowcy odpierali napór ofensywy przeciwnika i przenosili grę na połowę dębiczan, sprawiając, że obraz gry zaczął spełniać przedmeczowe przewidywania. Po kwadransie było już 1-0 – Wolski zagrał „na nos” do Kotwicy, a ten na raty pokonał bramkarza rywala. Chwilę później rywale mogli błyskawicznie odpowiedzieć, ale ich strzał zatrzymał się na słupku bramki Pęksy. 120 sekund później było już 2-0 dzięki Głowackiemu, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Kłosie.

W 20. minucie Wisłoka mogła zdobyć gola kontaktowego, ale sytuację sam na sam wybronił Pęksa. Po pół godzinie gry blisko było trzeciej bramki, ale piłka uderzona przez Głowackiego zatańczyła na linii i według arbitra jej nie przekroczyła. W ostatnich fragmentach pierwszej połowy biało-niebiescy zaprezentowali wysokie umiejętności gry zespołowej, dzięki którym doprowadzili do licznych sytuacji bramkowych i strzałów, które jednak ostatecznie albo blokowali defensorzy dębiczan, albo stopował je bramkarz rywala. Przeciwnicy z kolei szukali swoich szans w kontrach, które dobrze powstrzymywali obrońcy Stali. Ostatecznie ta część gry zakończyła się prowadzeniem rzeszowian 2-0.

W drugiej połowie Stalowcy dołożyli do wyniku cztery bramki. W 50. minucie Goncerz z Pieczarą rozklepali obronę przeciwnika, a Maciejewski pewnie wpakował futbolówkę do siatki. Po godzinie gry na 4-0 podwyższył ponownie Maciejewski, tym razem po asyście Skrzecza. Dwadzieścia minut przed końcem na 5-0 trafił ładnie z dystansu Reiman, który chwilę potem ustalił rezultat spotkania na 6-0. Ogółem rzecz biorąc, biało-niebieskich należy pochwalić za liczbę stworzonych sytuacji oraz skuteczność pod bramką przeciwnika. Na plus należy zapisać także „zero” z tyłu, pomimo kilku groźnych kontr ze strony trzecioligowca.

6-0 Wojciech Reiman 75′

Stal Rzeszów: (I połowa) Przemysław Pęksa – Radosław Sylwestrzak, Damian Kostkowski, Sławomir Szeliga, Piotr Głowacki, Marcel Kotwica, Bartosz Wolski, Damian Michalik, Dawid Olejarka, Wiktor Kłos (30′ Grzegorz Goncerz), Mariusz Sławek (30′ Krystian Pieczara).

(II połowa) Wiktor Kaczorowski – Dominik Marczuk, Sławomir Szeliga, Łukasz Góra, Robert Trznadel, Jakub Szczypek, Wojciech Reiman, Błażej Szczepanek, Rafał Maciejewski, Krystian Pieczara (61′ Oktawian Skrzecz), Grzegorz Goncerz (61′ Ramil Mustafaev).

Wisłoka Dębica: (I połowa) Tomasz Libera – Hubert Król, Dominik Cabała, zawodnik testowany – Kamil Rębisz, Damian Łanucha, Mateusz Prokop, Patryk Zygmunt – Dawid Sojda, Dariusz Kamiński, Łukasz Siedlik.

(II połowa) Konrad Mrózek – Dariusz Partyka, Filiberto Mazur, Hubert Król, zawodnik testowany – Kamil Rębisz, Damian Łanucha, Sebastian Fedan, Dariusz Kamiński – Damian Lubera, Sebastian Pawlak.