Artykuły

Pewne zwycięstwo w Stargardzie

środa, 30/09/2020

Stal Rzeszów pokonała Błękitnych Stargard 0-5. Biało-niebiescy nie zostawili rywalom żadnych szans i dopisali kolejne trzy punkty do swojego dorobku punktowego.

W pierwszej połowie przewaga Stali Rzeszów nie ulegała wątpliwości. Biało-niebiescy częściej byli w posiadaniu piłki i tworzyli sobie więcej okazji bramkowych. Gola Żurawie zdobyły w 25. minucie – do siatki rywala, po podaniu Wiktora Kłosa z prawej strony, trafił Krystian Pieczara. Wynik dla Stalowców do przerwy powinien być jeszcze lepszy – sam na sam z Sasiakiem wychodzili Damian Michalik, Wojciech Reiman i Piotr Głowacki, ale albo górą wychodził goalkeeper przeciwnika, albo nasi zawodnicy nie potrafili znaleźć drogi do bramki Błękitnych. Ostatecznie premierowa odsłona zakończyła się skromnym prowadzeniem naszego zespołu.

W drugiej części gry biało-niebiescy potwierdzili swoją przewagę i strzelili aż cztery gole. W 58. minucie do siatki rywala trafił Wiktor Kłos, trzy minuty później Damian Kostkowski, a na kwadrans przed końcem spotkania Błażej Szczepanek. Po zdobyciu wyraźnej przewagi przez rzeszowian, tempo meczu znacznie zwolniło i do końcowego gwizdka Stalowcy kontrolowali spotkanie, oddając nieco inicjatywę miejscowym. Mimo to, Błękitni ostatecznie nie zdołali zdobyć gola honorowego. Co więcej, Żurawie powiększyły jeszcze swoją przewagę – w ostatnich 60. sekundach faulowany został w polu karnym Błażej Szczepanek, a „jedenastkę” wykorzystał Grzegorz Goncerz.

Stal Rzeszów bardzo pewnie i wyraźnie pokonała Błękitnych Stargard. Biało-niebiescy następny mecz rozegrają w niedzielę o 15:00, a naszym rywalem będzie Skra Częstochowa.

Błękitni Stargard – Stal Rzeszów 0-5 (0-1)

0-1 Krystian Pieczara 25′

0-2 Wiktor Kłos 58′

0-3 Damian Kostkowski 61′

0-4 Błażej Szczepanek 76′

0-5 Grzegorz Goncerz 90′

Błękitni Stargard: 22. Dominik Sasiak – 17. Aleksander Theus (46′, 20. Tomasz Kaczmarek), 27. Jakub Ostrowski, 24. Krystian Kujawa, 14. Bartosz Sitkowski (60′ 21. Marcin Rajch) – 23. Mateusz Bochnak, 8. Hubert Krawczun (90′, 6. Paweł Bednarski), 10. Dawid Polkowski (75′, 4. Błażej Klimek), 7. Michał Cywiński, 11. Oskar Ryk (60′, 18. Błażej Starzycki) – 15. Przemysław Brzeziański.

Stal Rzeszów: 39. Wiktor Kaczorowski – 5. Radosław Sylwestrzak (80′ 15. Dominik Marczuk), 2. Damian Kostkowski, 26. Łukasz Góra, 37. Piotr Głowacki – 11. Wiktor Kłos, 4. Wojciech Reiman (80′ 34. Dawid Olejarka), 8. Marcel Kotwica (69′ 21. Sławomir Szeliga), 16. Błażej Szczepanek, 69. Damian Michalik (69′ 3. Mariusz Sławek) – 10. Krystian Pieczara (76′ 17. Grzegorz Goncerz).