Stal Rzeszów - Górnik Polkowice,

Artykuły

Pierwsza porażka w 2. lidze w tym sezonie

sobota, 12/09/2020

Stal Rzeszów przegrywa domowe spotkanie z Olimpią Grudziądz w 3. kolejce 2. ligi piłkarskiej. Spotkanie kończy się wynikiem 0:1, a strzelcem bramki został Jose Embalo.

Autor tekstu: Paweł Pyskaty

Pierwsza połowa dla Stali Rzeszów rozpoczęła się dobrze. Biało-niebiescy od razu wysoko zaatakowali Olimpię i zdecydowanie dłużej utrzymywali się przy piłce. Ze strony Żurawi dużo wywalczonych stałych fragmentów gry i akcji na połowie Grudziądza. Goście byli rzadko przy piłce, ale dobrze się bronili i z ich strony było dużo drobnych fauli. Kiedy przyjezdni wchodzili na połowę Stali, dość szybko tracili piłkę. Żurawie mieli sporo akcji, ale nie stworzyli większego zagrożenia dla rywala. Jedynie Piotr Głowacki oddał bardzo dobry strzał w 35. minucie, lecz dobrze obronił Nikodem Sujecki. Goście w 37. minucie po szybkiej akcji ukąsili Stal Rzeszów i po strzale Jose Embalo wyszli na prowadzenie. Po bramce nie było więcej ciekawszych sytuacji wartych odnotowania i tak zakończyła się pierwsza połowa.

Druga połowa to przebudzenie Olimpii Grudziądz. Już sześć minut po gwizdku rozpoczynającym pierwszą połowę groźna akcja gości, ale pewnie obronił strzał Kaczorowski. Pierwsza zmiana w Stali to zejście Szczepanka i wejście Michalika w 53. minucie. Dwie minuty później strzał Głowackiego i niepewna interwencja bramkarza gości. W 56. minucie zmiana w Olimpii – wchodzi Samuel Mederos, a schodzi Kacper Pietrzyk. Potem kolejne zagrożenia przyjezdnych i odmieniona Olimpia – w pierwszej połowie bardzo defensywna, a w drugiej ofensywna. Trzydzieści minut przed końcem bardzo dobra akcja Kłosa, ale za dużo dryblingu młodzieżowca Stali i strzał ląduje obok bramki.

Kolejne zmiany w Stali w 63. minucie – wchodzą Goncerz i Olejarka, a schodzą Pieczara i Kłos. Trzy minuty po zmianach w Stali świetne wejście Michalika, zagranie w pole karne i Maciejewski mocno strzela, ale tuż obok słupka. Stal Rzeszów na dwadzieścia minut przed końcem groźniejsza niż na początku, więcej groźnych akcji. Damian Kostkowski w 70. minucie ukarany żółtą kartką za faul na Embalo. Kolejna zmiana w zespole gości przypadła w 71. minucie – zszedł Adrian Kwiatkowski, wszedł Mikołaj Gabor. Potem jeszcze kilka interwencji Sujeckiego i żółta kartka dla niego za opóźnianie gry w 75. minucie. Po strzale Gabora w 76. minucie fantastyczna parada Kaczorowskiego.

Dziesięć minut przed końcem i kolejne zmiany w rzeszowskiej drużynie – boisko opuszczają Maciejewski i Reiman, a wchodzą Sławek i Szeliga. Ostatnia zmiana w tym spotkaniu u gości – boisko opuścił Embalo, a w jego miejsce Grzegorz Gulczyński. Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry jeszcze strzał Michalika, ale broni Sujecki. Na sam koniec w 92. minucie zagranie Szeligi do Goncerza i bramka, ale na spalonym był napastnik Stali Rzeszów.

Stal Rzeszów przegrywa z Olimpią Grudziądz w 3. kolejce 2. ligi piłkarskiej na własnym terenie. To pierwsze punkty gości po rozpoczęciu rozgrywek w 2. lidze. Za tydzień Żurawiom przyjdzie zmierzyć się ze Zniczem Pruszków na ich terenie.

Stal Rzeszów – Olimpia Grudziądz 0-1 (0-1)

0-1 Jose Embalo – 37′

Stal Rzeszów: Wiktor Kaczorowski – Damian Kostkowski, Łukasz Góra, Piotr Głowacki, Radosław Sylwestrzak, Błażej Szczepanek (53′ Damian Michalik), Wojciech Reiman (79′ Sławomir Szeliga), Marcel Kotwica, Wiktor Kłos (63′ Dawid Olejarka), Rafał Maciejewski (79′ Mariusz Sławek), Krystian Pieczara (63′ Grzegorz Goncerz)

Olimpia Grudziądz: Nikodem Sujecki – Bartosz Widejko, David Andronic, Adrian Kwiatkowski (71′ Mikołaj Gabor), Jose Embalo (85′ Grzegorz Gulczyński), Omid Popalzay, Oskar Kalenik, Kacper Pietrzyk (56′ Samuel Mederos) , Michał Graczyk, Damian Ciechanowski, Piotr Janczukowicz