Pierwsza porażka w Fortuna 1. Lidze. Puszcza Niepołomice – Stal Rzeszów 2-1

sobota, 23/07/2022

Stal Rzeszów przegrała z Puszczą Niepołomice 1:2 w 2. kolejce Fortuna 1. Ligi. Bramkę dla Stali w 22. minucie spotkania zdobył Krzysztof Danielewicz.

Pierwsza połowa w wykonaniu Stali Rzeszów to od początku zdecydowane postawienie na ofensywę. Biało-niebiescy od początku próbowali szybkimi podaniami minąć pressing rywala i tworzyć przewagę w ofensywie. Puszcza poważniej zagroziła już w 2. minucie po strzale Lucjana Klisiewicza zza szesnastki obok słupka. W odpowiedzi Łukasz Góra kilkanaście sekund później mocno uderzył z pola karnego Puszczy, ale bramkarz złapał piłkę. Zawodnicy trenera Myśliwca często zdobywali przestrzeń w środku pola, po czym starali się zaatakować rywala przez boczny sektor. W 9. minucie z szesnastki uderzył Michalik, ale obił boczną siatkę. Gospodarze często próbowali zagrozić po stałych fragmentah gry – szczególnie po wyrzutach z autu na wysokości pola karnego, lecz defensorzy Stali zdołali opanować zagrożenie.

Puszcza szukała też prostopadłych piłek w kierunku pola karnego, ale szybszy przy nich był Przemysław Pęksa. W 22. minucie w lewym sektorze o piłkę powalczył Prokić, dograł ją do Danielewicza, który oddał strzał z 16. metra i wyprowadził biało-niebieskich na prowadzenie. Po upływie 30. minut gry miejscowi potrafili nieco dłużej utrzymywać się na połowie Stali, ale nie stworzyli większego zagrożenia pod bramką. Pod koniec połowy tempo spotkania nieco opadło – Stal spróbowała jeszcze uderzyć z dystansu, ale Kevin Komar złapał piłkę. W 42. minucie do prostopadłej piłki w pole karne doszedł Artur Siemaszko i doprowadził do remisu, jakim zakończyła się pierwsza część spotkania.

Pierwsze fragmenty drugiej połowy to odważne wejście Puszczy na połowę Stali i zamknięcie blisko szesnastki. Gospodarze dalej szukali prostopadłych piłek, ale też częściej posyłali piłki w boczne sektory na pojedynki z bocznymi obrońcami. Stalowcy wciąż potrafili szybko, kilkoma podaniami minąć pressing rywala, jednak ostatnie podanie było niedokładne. W 54. minucie walkę o piłkę w środku pola wygrał Tomalski, który poszedł z nią do przodu i uderzył zza pola, zdobywając bramkę na 2-1 dla Puszczy. Gra biało-niebieskich w kolejnych fragmentach była nieco bardziej nerwowa. Zdarzały się niedokładne dogrania do partnerów, ale też straty. W 64. minucie Damian Michalik spróbował mocno uderzyć z dystansu, ale strzał odbił bramkarz Puszczy.

Po czasie Stalowcy znów zamknęli gospodarzy na własnej połowie i szukali swoich sytuacji. W 66. minucie z lewej strony dogrywał Małecki, ale nikt nie zdołał zamknąć tego dośrodkowania. Cztery minuty później trener Myśliwiec zdecydował się na zmianę czterech zawodników – Marczuka, Danielewicza, Prokicia i Małeckiego zastąpił Piątek, Kłos, Poczobut oraz Sadłocha. Kilka minut po tych zmianach dobrze z bocznego sektora zaatakował Michalik, ale dogranie zablokował jeden z obrońców gospodarzy. Kilka ataków z prawej strony stworzył także Wiktor Kłos, który także był z prawej strony dwukrotnie faulowany, dzięki czemu Stal miała okazję na stałe fragmenty z bliskiej odległości do bramki. W 85. minucie sprzed pola karnego z rzutu wolnego uderzał jeszcze Głowacki, ale obił tylko mur rywala. Biało-niebiescy do końca atakowali bramkę rywala, jednak brakowało konkretnych sytuacji. Arbiter doliczył do regulaminowego czasu gry 6. minut, ale wynik nie uległ już zmianie.

Puszcza Niepołomice – Stal Rzeszów 2-1 (1-1)

0-1 Krzysztof Danielewicz – 22′
1-1 Artur Siemaszko – 42′
2-1 Hubert Tomalski – 54′

Stal Rzeszów: Przemysław Pęksa – Dominik Marczuk (70′ Wiktor Kłos), Łukasz Góra, Paweł Oleksy, Piotr Głowacki – Krzysztof Danielewicz (70′ Kacper Sadłocha), Bartosz Wolski (88′ Marcel Kotwica) – Damian Michalik, Dawid Olejarka, Patryk Małecki (70′ Bartłomiej Poczobut), Andreja Prokić (70′ Kacper Piątek)

Puszcza Niepołomice: Kevin Komar – Tomasz Wojcinowicz, Marcel Pięczek (56′ Jakub Bartosz), Hubert Tomalski, Emile Thiakane (56′ Grzegorz Aftyka), Jakub Serafin, Lucjan Klisiewicz, Michał Koj, Łukasz Sołowiej, Wojciech Hajda, Artur Siemaszko (56′ Kacper Cichoń)

Żółte kartki: Emile Thiakane 34., Jakub Serafin 45+1., Hubert Tomalski 70., Grzegorz Aftyka 79., Kacper Cichoń 81., Michał Koj 90+4. – Wiktor Kłos 88.

Sędzia: Leszek Lewandowski (Gliwice)