Artykuły

Pierwsza porażka

sobota, 18/09/2021

Stal Rzeszów przegrała z Wisłą Puławy 1-3 w meczu 9. kolejki eWinner II ligi. Bramkę dla biało-niebieskich zdobył Piotr Głowacki z rzutu karnego. Stalowcy przez ponad pół godziny grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Krzysztofa Danielewicza.

Pierwsza połowa nie rozpoczęła się najlepiej dla biało-niebieskich, bowiem już w 2. minucie spotkania Adrian Paluchowski zdołał umieścić piłkę w siatce po błędzie Wiktora Kaczorowskiego. Mimo szybko straconej bramki Stalowcy nie podłamali się i byli zdecydowanie częściej obecni na połowie gospodarzy, budując ze spokojem swoje ataki. Wisła z kolei bardzo dobrze się broniła, wykorzystując do tego sporą liczbą zawodników. W Stali od samego początku spotkania zdecydowanie częściej do przeprowadzania ataków była wykorzystywana lewa strona, gdzie szarżował Andreja Prokić. Często wspierał go także Bartosz Wolski, schodząc ze środka boiska. Miejscowi swoich szans upatrywali natomiast w szybkich kontratakach. Jedna z takich kontr w 17. minucie zakończyła się strzałem Furtado, ale wylądował on na bocznej siatce.

Biało-niebiescy byli zdecydowanie częściej obecni na połowie gospodarzy i prowadzili grę, ale brakowało konkretnych sytuacji. Najlepszą miał Damian Michalik w 30. minucie, gdy dostał dobrą piłkę w pole karne i oddał strzał, ale świetnie zachował się bramkarz Wisły. Poza tym, mimo częstszego posiadania piłki i prób ataków przez boczne sektory, Stali ciężko było poważniej zagrozić. Dopiero pod koniec połowy zaczęło dziać się więcej, jednak gospodarze wciąż skutecznie oddalali zagrożenie. Pięć minut przed końcem połowy świetny strzał zza pola karnego oddał jeden z zawodników gospodarzy, ale Kaczorowski jeszcze lepiej przeniósł piłkę nad poprzeczką. Po pierwszych 45. minutach po obu stronach były dwa celne uderzenia na bramkę.

Po przerwie gospodarze wyszli odważniej i próbowali zagrozić bramce Stali. Początkowo głos należał jednak do biało-niebieskich i w 47. minucie po dobrym dośrodkowaniu Wolskiego na pole karne, Łukasz Góra zaatakował piłkę wślizgiem, ale czujny był bramkarz Wisły. Podobnie jak w pierwszej połowie, w zespole Stali aktywna była częściej lewa strona i stamtąd początkowo biało-niebiescy próbowali atakować. Sytuacja podopiecznych trenera Myśliwca pogorszyła się w 53. minucie, kiedy czerwoną kartką został ukarany Krzysztof Danielewicz. Wisła wciąż była zespołem dobrze zorganizowanym w defensywie i nie pozwalała Stalowcom stworzyć większego zagrożenia. W 57. minucie dośrodkowanie na pole karne Wisły zakończyło się faulem i w konsekwencji rzutem karnym, który minutę później wykorzystał Piotr Głowacki, doprowadzając do wyrównania. Po czasie biało-niebiescy cofnęli się, a Wisła starała się grać na ich połowie. Defensorzy Stali skutecznie oddalali jednak wszelkie zagrożenie ze strony rywala.

Pierwsze zmiany w naszej drużynie nastąpiły w 73. i 74. minucie. Boisko opuścił Andreja Prokić, Bartosz Wolski oraz Damian Michalik, a na placu gry zameldowali się Rafał Maciejewski, Mariusz Sławek i Dawid Olejarka. Po tych zmianach Wisła zagroziła z rzutu rożnego, ale bardzo dobrze interweniował Wiktor Kaczorowski. Z upływem kolejnych minut to gospodarze stwarzali sobie coraz więcej sytuacji. W 79. minucie Stalowcy wyprowadzili bardzo szybki kontratak, ale Poczobut zbyt bardzo wypuścił piłkę do boku. Jeszcze w tej samej minucie Wisła przejęła piłkę i wyprowadziła kontrę, którą zakończył Adrian Paluchowski. W 81. minucie strzał Marczuka z problemami złapał bramkarz miejscowych, a minutę później gospodarze prowadzili już 3-1 po kolejnej kontrze. Podopieczni trenera Myśliwca szukali jeszcze okazji na bramkę, ale Wisła skutecznie wybroniła się z każdego ataku i utrzymała korzystny dla siebie wynik.

Wisła Puławy – Stal Rzeszów 3-1 (1-0)

1-0 Adrian Paluchowski 2′
1-1 Piotr Głowacki 58′ – rzut karny
2-1 Adrian Paluchowski 79′
3-1 Dominik Banach 82′

Stal Rzeszów: Wiktor Kaczorowski – Dominik Marczuk, Krystian Wrona, Łukasz Góra, Piotr Głowacki – Bartłomiej Poczobut, Bartosz Wolski (74′ Dawid Olejarka), Krzysztof Danielewicz – Andreja Prokić (73′ Rafał Maciejewski), Patryk Małecki (85′ Ramil Mustafaev), Damian Michalik (74′ Mariusz Sławek)

Wisła Puławy: Paweł Socha (26′ Piotr Owczarzak) – Lukas Kuban, Łukasz Wiech, Dominik Cheba, Ariel Wawszczyk – Piotr Lisowski, Krystian Puton, Kacper Kondracki (68′ Dominik Banach), Carlos Daniel (90′ Emil Drozdowicz), Ednilson Furtado (68′ Dylan Ruiz-Diaz) – Adrian Paluchowski (90′ Łukasz Kacprzycki)

Żółte kartki: Bartosz Wolski 32, Andreja Prokić 37, Krzysztof Danielewicz 44, Bartłomiej Poczobut 73 – Ariel Wawszczyk 37, Ednilson Furtado 46, Dominik Cheba 57′