Wszystkie aktualności

Pierwsze efekty współpracy Stali Rzeszów z FASE Szczecin

środa, 29/07/2020

Stal Rzeszów rozwija się z każdym dniem. W ostatnim czasie nasz klub nawiązał współpracę także z FASE Szczecin. FASE – Football Academy School of Excellence to Szkoła Mistrzostwa Sportowego dla piłkarzy w wieku 13-19 lat skupiająca się na kompleksowym rozwój zawodnika zarówno w ujęciu sportowym jak i dydaktycznym, przygotowująca go do udziału w profesjonalnych rozgrywkach piłkarskich na szczeblu zawodowym. Szkoła ma swoją siedzibę i prowadzi działalność na terenie Szczecina.

Na efekty dobrze zapowiadającej się współpracy Stali z FASE nie trzeba było długo czekać. Do naszego klubu trafią dwaj młodzi, perspektywiczni zawodnicy.

Do Stali Rzeszów na zasadzie rocznego wypożyczenia przechodzą juniorzy Jakub Uzar oraz Bartłomiej Łyczek.

Mocnymi stronami Jakuba, grającego na pozycji bocznego oraz środkowego obrońcy, jest gra w defensywie i gra głową. Nie może narzekać również na brak siły fizycznej i techniki użytkowej. Jakub świetnie rozumie i właściwie realizuje zadania taktyczne. Wszystko to poparte jest jego pełnym zaangażowaniem podczas treningów. Jakub podczas pobytu w FASE zapraszany był na testy w Bolton Wanderers. Otrzymał również powołanie na zgrupowanie Reprezentacji Polski U-15. Także bramkarz Bartłomiej Łyczek przechodzi do Stal Rzeszów na zasadzie rocznego wypożyczenia.

Bartek to zawodnik obdarzony bardzo dobrymi cechami motorycznymi: szybkość, moc, siła, sprawność ogólna. Do tego należy dodać odwagę, rozumienie gry, samodyscyplinę i ogromną świadomość. Dzięki temu zespół czuje, że pomiędzy słupkami stoi odpowiedni człowiek. Bartek miał okazję odbyć na testy do Burnley Football Club, Cracovii oraz Zagłębia Lubin.

Trener Bramkarzy Wojciech Zimecki, tak podsumował kilku letnią pracę z Bartkiem: „Cieszę się, że Bartek trafił do mocnego, rozwijającego się klubu jakim jest Stal Rzeszów. Ważny dla samego zawodnika jak i dla mnie jest fakt, że w Rzeszowie może liczyć na kontynuację naszej pracy. Razem z Bartkiem oraz jego rodzicami doszliśmy do wniosku, że letnie okienko transferowe to właściwy czas na zmianę otoczenia. Przepracowaliśmy wspólnie ostatnie trzy lata, w których Bartek poczynił ogromny progres. Liczę na to, że możliwie szybko otrzyma możliwość kontaktu z piłką seniorską.”

W obu przypadkach Stal Rzeszów zapewniła sobie prawo pierwokupu zawodników.

Najnowsze aktualności