Pierwszy komplet! Stal Rzeszów zwycięża z Górnikiem Łęczna

niedziela, 31/07/2022

Stal Rzeszów zwyciężyła pierwszy raz w rozgrywkach Fortuna 1. Ligi w bieżącym sezonie. Piłkarze trenera Daniela Myśliwca wyszli na prowadzenie już w 8. minucie spotkania za sprawą trafienia obrońcy Stali – Dominika Marczuka.

Pierwsze fragmenty połowy to przede wszystkim dobre rozpoczęcie gości, którzy skutecznie operowali piłką i byli aktywni w pressingu. W 6. minucie szybka akcja prawą stroną zakończyła się uderzeniem, które obronił Pęksa. W odpowiedzi Stal ruszyła z kontratakiem, ale po otrzymaniu piłki w polu karnym, Prokić nie zdołał czysto uderzyć na bramkę. Chwilę później Stal wyszła na prowadzenie, a bramkę z ostrego kąta zdobył Dominik Marczuk. W drużynie trenera Daniela Myśliwca od początku spotkania dobrze działał duet Bartosz Wolski – Andreja Prokić. Środkowy pomocnik Stali posyłał dużo piłek pod linie do Prokicia, który wiele razy stwarzał zagrożenie poprzez dogranie jej w szesnastkę Górnika.

W pressingu na połowie rywala dobrze funkcjonował Patryk Małecki, dzięki czemu kilkukrotnie zmusił rywala do niedokładnego wybicia piłki. W defensywie skutecznie działał także Bartosz Wolski czy Wiktor Kłos. W 30. minucie biało-niebiescy wyprowadzili kolejny bardzo dobry atak. Piotr Głowacki odważnie wprowadził piłkę przed pole karne, po czym dostał ją z powrotem w pole karne, ale dogrywał do Kłosa, którego uprzedził obrońca Górnika. Piłkę dobijał jeszcze Andreja Prokić, ale jego strzał świetnie obronił bramkarz przyjezdnych. Stal do samego końca połowy grała bardzo odważnie i zagrażała z gry oraz po stałych fragmentach. W 42. minucie kolejny raz bramkarz Górnika świetnie interweniował po strzale Łukasza Góry z głowy po stałym fragmencie. Do przerwy nie padło więcej bramek i Stal schodziła na przerwę, prowadząc 1:0.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza – Górnik był bardzo aktywny na połowie Stali, ale też szybko organizował się do ataków. Piłkarze z Łęcznej starali się też wymuszać błędy w rozegraniu Stali. Bardzo skuteczny w działaniach defensywnych był Dominik Marczuk, który wielokrotnie wygrywał pojedynki w okolicach pola karnego, ale także w środku boiska. Zawodnicy Stali przez dłuższy czas pozostawali na własnej połowie, ale skutecznie wychodzili spod pressingu rywala. W 58. minucie Stalowcy spróbowali zagrozić z rzutu wolnego. Dośrodkowanie zakończyło się strzałem, który złapał Gostomski. Z upływem kolejnych minut Stal była coraz bardziej aktywna na połowie Górnika, jednocześnie uniemożliwiając gościom stworzenia sobie groźniejszych sytuacji pod własną bramką. W 67. minucie biało-niebiescy mieli bardzo dobrą sytuację. Patryk Małecki wyszedł z piłką przed bramkarza Górnika, dograł do Olejarki, ale jego strzał został zablokowany.

Chwilę później Marczuk spróbował uderzenia na bramkę zza pola, ale piłkę złapał bramkarz Górnika. Po tej sytuacji przyjezdni wyprowadzili kontratak, ale Przemysław Pęksa wyszedł do piłki, uniemożliwiając oddanie strzału. W 71. minucie trener Myśliwiec dokonał pierwszej zmiany. Boisko opuścił Patryk Małecki, a w jego miejsce wszedł Kacper Sadłocha. Stalowcy w końcówce próbowali szybkich ataków bocznymi sektorami. W 84. minucie Olejarka poszedł z szybkim atakiem, ale zagrywał niedokładnie w szesnastkę. Później strzału z dystansu próbował jeszcze Kacper Sadłocha, jednak strzał pewnie złapał bramkarz gości. Przyjezdni na pięć minut przed końcem musieli radzić sobie w dziesięciu w wyniku czerwonej kartki dla Kryeziu. Pod koniec spotkania Stal zdecydowanie napierała na bramkę Górnika. W 91. minucie Marczuk dogrywał na pole karne, ale strzał Kacpra Piątka obronił bramkarz, a na rzut rożny wybił defensor z Łęcznej. Końcówka spotkania była pełna emocji, ale ostatecznie Stal zwyciężyła i zapisała pierwsze trzy punkty w ligowej tabeli.

W kolejnym ligowym spotkaniu Stal Rzeszów zmierzy się na Stadionie Miejskim „Stal” w Rzeszowie z Ruchem Chorzów. Pierwszy gwizdek w poniedziałek 8 sierpnia 2022 roku o godzinie 18:00. Zakup bilet na mecz TUTAJ i wspieraj Stal Rzeszów! Skrót spotkania z Górnikiem Łęczna (1:0) zobaczysz TUTAJ. Pomeczowa konferencja prasowa trenera Marcina Prasoła i Daniela Myśliwca znajduje się TUTAJ.

Stal Rzeszów – Górnik Łęczna 1-0 (1-0)

1-0 Dominik Marczuk – 8′

Stal Rzeszów: Przemysław Pęksa – Dominik Marczuk, Łukasz Góra, Paweł Oleksy, Piotr Głowacki – Bartłomiej Poczobut, Bartosz Wolski – Wiktor Kłos (87′ Kacper Piątek), Dawid Olejarka (90+2′ Krzysztof Danielewicz), Patryk Małecki (71′ Kacper Sadłocha), Andreja Prokić

Górnik Łęczna: Maciej Gostomski – Viktor Lykhovydko (83′ Jakub Kwiatkowski), Marcin Biernat, Jonatan De Amo Perez, Karol Podliński, Łukasz Grzeszczyk (69′ Dawid Tkacz), Łukasz Szramowski (46′ Patryk Pierzak), Serhij Krykun, Egzon Kryeziu, Alejandro Garcia Serrano, Karol Turek (46′ Daniel Dziwniel)

Żółte kartki: Egzon Kryeziu 44.

Czerwona kartka: Egzon Kryeziu 85.

Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków)