Artykuły

Piotr Głowacki dla Polsat Sport: Wygraliśmy i wykonaliśmy bardzo ciężką pracę

poniedziałek, 15/08/2022

– Skupiałbym się bardziej na tym, że strzelamy bramki i tworzymy sobie mnóstwo sytuacji. Jeżeli zaczniemy wykorzystywać ich więcej, to nawet jak będziemy tracić bramki, to będziemy wygrywać mecze – powiedział obrońca Stali, Piotr Głowacki dla Polsat Sport, po wygranym 1:0 spotkaniu z ŁKS Łódź.

fot. Krzysztof Krupa

– Bardzo nas cieszy dzisiejsze zwycięstwo. My tak naprawdę podchodzimy do każdego przeciwnika z takim samym nastawieniem – nie patrzymy, czy jest to lider, czy zespół z ostatniego miejsca. Dzisiaj wygraliśmy i wykonaliśmy bardzo ciężką pracę. Myślę, że szczególnie w pierwszej połowie mogło to fajnie wyglądać. Można powiedzieć, że w drugiej połowie pilnowaliśmy wyniku, graliśmy mądrze i utrzymywaliśmy się przy piłce – szczególnie w tej ostatniej strefie. Przede wszystkim należą nam się pochwały za to, że graliśmy co dwa dni. Chyba żaden zespół nie zagrał w tym tygodniu tyle, co my. Graliśmy ostatnio z Chojniczanką na wyjeździe, później dwa i pół dnia i musieliśmy znów grać. Należy się nam bardzo duży szacunek, że się zregenerowaliśmy i bardzo dobrze podeszliśmy dzisiaj do tego spotkania – powiedział Piotr Głowacki.

– Skupiałbym się bardziej na tym, że strzelamy bramki i tworzymy sobie mnóstwo sytuacji. Jeżeli zaczniemy wykorzystywać ich więcej, to nawet jak będziemy tracić bramki, to będziemy wygrywać mecze. Skupiamy się na ofensywie – chcemy grać odważną, ofensywną piłkę. Zawsze to podkreślamy. Myślę, że przy takim nastawieniu tracenie bramek jest wkalkulowane. Oczywiście nie chcemy ich tracić, mogą się zdarzyć – i to jest normalne – dodał obrońca Stali.

Rozmowa z Krzysztofem Danielewiczem dla Polsat Sport dostępna TUTAJ.

Najnowsze aktualności