Podział punktów na Hetmańskiej. Stal Rzeszów – Motor Lublin 1-1

sobota, 07/05/2022

Stal Rzeszów zremisowała z Motorem Lublin 1-1 w spotkaniu 32. kolejki eWinner II ligi. Bramkę dla biało-niebieskich zdobył Krzysztof Danielewicz.

Pierwsza połowa rozpoczęła się dla Stali od ciekawie rozegranej akcji prawej stroną, która zakończyła się strzałem Małeckiego obok bramki. Motor od początku spotkania grał wysoko i znajdował się praktycznie całym zespołem na połowie Stali. Od początku w grę biało-niebieskich wkradało się sporo niedokładności, szczególnie w przyjęciach piłki czy dograniach dokładnych piłek do partnerów. Goście byli dobrze zorganizowani w defensywie i ograniczali swobodną grę Stali, wyłączając boczne sektory. Bardzo aktywny w Stali był Patryk Małecki, który szukał dogodnych pozycji do uderzenia w polu karnym, rozgrywał piłkę, ale w 29. minucie w sytuacji sam na sam bramkarz przyjezdnych obronił jego uderzenie. Wcześniej – w 22. minucie groźny strzał z główki oddał Danielewicz, ale dobrze spisał się Madejski i obronił to uderzenie.

Przyjezdni starali się dogrywać sporo prostopadłych, mocnych piłek bocznymi sektorami oraz środkiem, ale defensorzy Stali zdołali blokować ostatnie dogrania bliżej pola karnego i uniemożliwiali oddanie strzału. Dość aktywny z przodu był także Sadłocha – szczególnie w pressingu, ale po czasie zamienił się pozycją z Patrykiem Małeckim i przeszedł do środka. W 37. minucie Motor ruszył zdecydowaniej i oddał strzał, który obronił Kaczorowski, a chwilę później nie poradził sobie z uderzeniem Macieja Firleja z dystansu, które wyprowadziło gości na prowadzenie. Podopieczni trenera Myśliwca do samego końca szukali swoich sytuacji na połowie Motoru, ale koncentrację do samego końca zachował bramkarz Motoru i bardzo dobrze interweniował w kilku sytuacjach. Biało-niebiescy w doliczonym czasie gry zdołali jednak wyrównać wynik przed przerwą za sprawą uderzenia Krzysztofa Danielewicza.

Druga odsłona spotkania to przede wszystkim bardziej zdecydowane ataki Stali. Biało-niebiescy próbowali szczególnie bocznymi sektorami, ale także środkiem, kiedy piłkę wprowadzał, chociażby Głowacki. W 52. minucie po szybkiej akcji lewą stroną piłkę na piąty metr dogrywał Prokić, ale defensor Motoru zdołał wybić na rzut rożny. Kilka chwil później z rzutu wolnego uderzał Danielewicz, ale jego strzał wyłapał dobrze spisujący się Madejski. Stalowcy często w swoich atakach szukali górnych piłek do partnerów, którzy próbowali zdobyć dużo przestrzeni, ale często te zagrania były także niedokładne. W 59. minucie z dystansu mocno uderzał Łukasz Góra, ale piłka przeleciała obok słupka. Tempo spotkania w drugiej odsłonie nieco spadło ze względu na sporą liczbę stałych fragmentów.

W 66. minucie Kaczorowski zdołał obronić dobry strzał z rzutu wolnego zawodnika Motoru. W 72. minucie trener Myśliwiec dokonał pierwszej zmiany. Na boisku w miejsce Sadłochy wszedł Piątek. W ostatnich fragmentach meczu biało-niebiescy zdecydowanie weszli na połowę gości i spokojnie budowali ataki. Zawodnicy Stali aktywnie i agresywnie starali się odbierać piłkę już na połowie Motoru, a dobre skoki pressingowe z odbiorem piłki zaliczał Poczobut. Z upływem czasu zawodnicy Stali wiele razy wymieniali się pozycjami w ataku – głównie Prokić, Małecki i Piątek. Do ciekawej sytuacji doszedł Piątek, jednak nie zdołał opanować mocno zagranej piłki, którą złapał bramkarz Motoru. W końcówce spotkania Stalowcy próbowali jeszcze strzelać z dystansu na bramkę i zagrozić po dośrodkowaniach, ale dobrze interweniowała defensywa Motoru.

Stal Rzeszów – Motor Lublin 1-1 (1-1)

0-1 Maciej Firlej – 38′
1-1 Krzysztof Danielewicz – 45+2′

Stal Rzeszów: Wiktor Kaczorowski – Dominik Marczuk, Łukasz Góra, Paweł Oleksy, Piotr Głowacki – Bartłomiej Poczobut (91′ Jakub Szczypek), Krzysztof Danielewicz, Bartosz Wolski – Kacper Sadłocha (72′ Kacper Piątek), Patryk Małecki, Andreja Prokić

Motor Lublin: Sebastian Madejski – Kamil Rozmus, Wojciech Błyszko, Jakub Świeciński, Tomasz Swędrowski – Maciej Firlej (74′ Michał Fidziukiewicz), Filip Wójcik, Damian Sędzikowski (81′ Cezary Polak), Tomasz Kołbon (74′ Rafał Król), Piotr Ceglarz (60′ Dmitri Mandricenco) – Adam Ryczkowski (60′ Jakub Kosecki)

Żółte kartki: Bartłomiej Poczobut 29., Patryk Małecki 36. – Filip Wójcik 69.

Sędzia: Albert Różycki (Łódź)