Artykuły

Podział punktów w Chojnicach. Chojniczanka Chojnice – Stal Rzeszów 1:1

czwartek, 11/08/2022

Stal Rzeszów zremisowała z Chojniczanką Chojnice w ramach 5. kolejki Fortuna 1. Ligi. Gospodarze bardzo szybko otworzyli wynik spotkania – w 3. minucie piłkę w siatce umieścił Tomasz Mikołajczak, ale natychmiastowo odpowiedział Kacper Sadłocha, który uderzył zza pola karnego rywala, doprowadzając do wyrównania.

Spotkanie Stali Rzeszów z Chojniczanką Chojnice było meczem dwóch dobrze znających się drużyn, które w poprzednim sezonie grały ze sobą w rozgrywkach eWinner II ligi, a teraz awansowały do Fortuna 1. Ligi. Trener Myśliwiec na to spotkanie zdecydował się na rotację w składzie, co mogło być podyktowane intensywnym okresem, jaki czeka jego zespół. Piłkarze Stali w siedem dni rozegrają aż trzy spotkania.

W wyjściowym składzie Stali doszło do pięciu zmian względem ostatniego spotkania z Ruchem Chorzów – przede wszystkim w bramce Wiktora Kaczorowskiego zastąpił Przemysław Pęksa. Pierwszy raz na ławce rezerwowych od rozpoczęcia sezonu ligowego usiadło trzech zawodników – Patryk Małecki, Andreja Prokić oraz Dawid Olejarka. W wyjściowym składzie po raz pierwszy zameldował się za to Kacper Piątek. Skład uzupełnił jeszcze Kacper Sadłocha, Bartosz Wolski oraz Damian Michalik.

Pierwsza połowa spotkania rozpoczęła się od razu od odważnego narzucenia tempa gry przez Stal. Już w 1. minucie Krzysztof Danielewicz po dośrodkowaniu od Damiana Michalika oddał strzał w słupek. Jednak pomimo odważnego wejścia w mecz, to Chojniczanka wyszła pierwsza na prowadzenie. W 3. minucie piłkę w siatce umieścił Mikołajczak, który nie został dopilnowany w szesnastce. Konsekwencja i odwaga w działaniach ofensywnych doprowadziła jednak do szybkiej odpowiedzi Stali. Po pressingu drużyny, piłkę przed polem karnym dostał Sadłocha, który doprowadził do wyrównania, strzelając z dystansu. Gospodarze szukali od pierwszych minut odbioru piłki w szybkich skokach pressingowych na połowie Stali oraz budowali swoje ataki spokojnymi podaniami. W 12. minucie dobrą sytuację na lewej stronie zapoczątkował Piątek, który dogrywał do nabiegającego Głowackiego, który dogrywał w szesnastkę rywala. Zespół trenera Myśliwca starał się konsekwentnie budować swoje ataki na połowie rywala i próbował utrzymywać się przy piłce, jednocześnie szukając przyspieszenia akcji w szybkich podaniach bliżej pola karnego rywala.

Szybkich wprowadzeń piłki na połowę rywala szukał Marczuk, ale Chojniczanka była dość dobrze i gęsto zorganizowana na własnej połowie, nie pozwalając na zbyt wiele. Biało-niebiescy szukali także długich zagrań za linię obrony rywala – często rozpoczynając takie działanie już od linii obrony lub pomocy. Gospodarze z czasem próbowali prostopadłych podań albo kontrataków, które często były spowalniane lub podania były niedokładne. W spotkaniu brakowało klarownych sytuacji. Chojniczanka w kolejnych fragmentach ustawiła się nisko w defensywie i zamykała Stalowcom różne opcje do podań. W 36. minucie Michalik spróbował uderzyć z pola karnego, ale jego strzał minął poprzeczkę. Podopieczni trenera Myśliwca zdecydowanie dominowali w posiadaniu piłki i byli bardzo aktywni na połowie rywala. W 38. minucie piłkę w szesnastkę dostał Danielewicz, ale uderzył minimalnie obok słupka bramki. Kilka minut później urazu doznał Paweł Oleksy, który został zastąpiony przez Krystiana Wronę. Ostatnim akcentem połowy było uderzenie z pola karnego Chojniczanki po długim podaniu, ale obok bramki. Pierwsza połowa zakończyła się remisem – 1:1.

Po zmianie stron nastawienie gospodarzy zmieniło się – podobnie jak na początku pierwszej połowy, Chojniczanka ruszyła odważnie do pressingu. Połowa od początku była ostrzejsza i bogatsza w większą ilość fauli, co jednak nie przełożyło się na tempo gry. W 53. minucie strzału na bramkę z dystansu poszukał Dominik Marczuk, ale piłka minęła słupek. Chwilę później odpowiedziała Chojniczanka, ale uderzenie z szesnastki wybił jeden z defensorów Stali. Biało-niebiescy wciąż posiadali piłkę, byli aktywni na połowie rywala i szukali większej ilości uderzeń. W 58. minucie Michalik bardzo dobrze wprowadził piłkę w pole karne rywala, dogrywał, ale obrońcy gospodarzy zdołali uratować sytuację, blokując strzały zawodników Stali. Dwie minuty później na boisku pojawił się Olejarka oraz Prokić, którzy zastąpili Piątka i Danielewicza. Po zmianie bardzo dobre fragmenty zaliczał Prokić, który wykonywał odważne szarże w pobliżu pola karnego rywala, dając się także sfaulować.

Przewaga Stali była bardzo wyraźna, ale brakowało konkretnych sytuacji pod bramką rywala, który był ustawiony nisko w obronie. W 74. minucie Kłos świetnym prostopadłym podaniem znalazł Olejarkę, który dobrze przyjął piłkę, ale zmarnował bardzo dobrą sytuację, uderzając obok bramki. Kilka minut później Chojniczanka zaatakowała i zdobyła bramkę, jednak sędziowie VAR dopatrzyli się spalonego i anulowali bramkę. Gospodarze po tej sytuacji nieco odważniej weszli na połowę Stali, ale piłkarze trenera Myśliwca wychodzili z opresji. Biało-niebiescy walczyli do końca, budując kolejne ataki blisko pola karnego rywala. Aktywne były szczególnie boczne sektory, gdzie piłkarze Stali starali się zdobywać przestrzeń i poszukać dośrodkowań lub dogrania na szesnastkę Chojniczanki. W ostatnich minutach strzału na bramkę z rzutu wolnego spróbował jeszcze Głowacki, ale uderzył wysoko nad bramką. Spotkanie w Chojnicach zakończyło się remisem 1:1 i z perspektywy Stali – tylko podziałem punktów.

Następne domowe spotkanie ligowe w ramach rozgrywek Fortuna 1. Ligi już w najbliższą niedzielę 14 sierpnia 2022 roku o godzinie 12:40. Stal Rzeszów podejmie na Stadionie Miejskim „Stal” w Rzeszowie drużynę ŁKS Łódź. Wspieraj Stal Rzeszów w tym spotkaniu i zakup swój bilet TUTAJ.

Chojniczanka Chojnice – Stal Rzeszów 1-1 (1-1)

1-0 Tomasz Mikołajczak – 3′
1-1 Kacper Sadłocha – 5′

Stal Rzeszów: Przemysław Pęksa – Dominik Marczuk, Łukasz Góra, Paweł Oleksy (41′ Krystian Wrona), Piotr Głowacki – Bartłomiej Poczobut, Krzysztof Danielewicz (60′ Dawid Olejarka) – Bartosz Wolski, Damian Michalik (68′ Wiktor Kłos), Kacper Sadłocha (68′ Patryk Małecki), Kacper Piątek (60′ Andreja Prokić)

Chojniczanka Chojnice: Bartosz Neugebauer – Mateusz Bartosiak, Damian Byrtek, Marcin Grolik, Michał Mikołajczyk – Kamil Mazek, Szymon Drewniak (46′ Paweł Czajkowski), Filip Karbowy (40′ Sam van Huffel), Bartłomiej Kalinkowski – Tomasz Mikołajczak, Szymon Skrzypczak (73′ Adam Ryczkowski)

Żółte kartki: Sam van Huffel 48., Damian Byrtek 49., Paweł Czajkowski 64., Patryk Tuszyński 82., Kamil Mazek 90+1. – Kacper Sadłocha 33., Łukasz Góra 73., Bartłomiej Poczobut 90+2.

Sędzia: Patryk Gryckiewicz (Toruń)