Pójść za ciosem! Stal Rzeszów zagra z Wigrami Suwałki

niedziela, 06/03/2022

Biało-niebiescy rozpoczęli nowy rok w eWinner II lidze od domowego zwycięstwa z KKS-em Kalisz. Teraz czas na pierwsze wyjazdowe spotkanie w odległych Suwałkach w ramach 22. kolejki eWinner II ligi. Przeciwnikiem Stali będą Wigry Suwałki. Pierwszy gwizdek w tym spotkaniu już dzisiaj o godzinie 17:30. Transmisja na antenie TVP Sport oraz na stronie sport.tvp.pl.

Drużyna trenera Daniela Myśliwca po pierwszym udanym spotkaniu ligowym w bieżącym roku rozegra pierwszy mecz na wyjeździe. Rywalem biało-niebieskich będą Wigry Suwałki. Zespół trenera Grzegorza Mokrego – podobnie jak Stal – imponuje swoją formą w spotkaniach domowych. Bilans Wigier w spotkaniach u siebie to 8 zwycięstw, 1 remis i 1 porażka. Dla Stalowców będzie to 21 spotkanie w bieżącym sezonie eWinner II ligi.

STAL RZESZÓW

W pierwszym spotkaniu Stali Rzeszów w 2022 roku nie zabrakło emocji. Stalowcy zgodnie z oczekiwaniami wykonali kolejny ważny krok w kierunku awansu, którym miało być zwycięstwo z KKS-em Kalisz. – Mecz wygrany, cel zrealizowany i to nas najbardziej cieszy – mówił na konferencji pomeczowej trener Daniel Myśliwiec. Na początku spotkania goście zaskoczyli Stal i minimalna przewaga przełożyła się na bramkę w 8. minucie spotkania. Z upływem kolejnych minut mecz otworzył się nieco bardziej i po 36. minutach gry było już 3-1 dla biało-niebieskich po bramce Krzysztofa Danielewicza, Patryka Małeckiego oraz Łukasza Góry. Początek drugiej części gry należał z kolei do Stali, ale mimo tego to goście zdobyli dwie bramki i wyrównali wynik. Stalowcy walczyli jednak do końca i bardzo często wykorzystywali lewą stronę, gdzie szarżował Prokić, który dał się sfaulować w polu karnym, a rzut karny na bramkę zamienił Piotr Głowacki, dla którego było to trzecie trafienie z rzutu karnego w bieżącym sezonie. – Zdecydowanie chcieliśmy grać wysoko, bo to jest nasza idea, żeby być na połowie przeciwnika – czy to w ofensywie, czy w defensywie – dodawał po meczu Myśliwiec.

Piotr Głowacki oraz Krzysztof Danielewicz to zawodnicy, którzy mają obecnie najwięcej prób uderzeń zza pola karnego z całej drużyny. Obaj mają po 16 uderzeń zza szesnastki. (Wyscout)

Spotkanie z kaliszanami było także szansą na debiut nowych nabytków Stali. W 86. minucie na placu gry pojawił się Kacper Sadłocha oraz Kacper Piątek. Ten pierwszy mógł zaliczyć bardzo udane wejście i zdobyć pierwszą bramkę w barwach Stali oraz podwyższyć prowadzenie, ale po dośrodkowaniu Prokicia na pole karne w 91. minucie uderzył zbyt lekko na bramkę rywala. Ze spotkania z KKS-em Kalisz warto odnotować także dobry występ Krzysztofa Danielewicza, który poza strzeloną bramką, kilkukrotnie zagroził bramce przyjezdnych, m.in. strzelając w poprzeczkę czy skutecznie zakładając pressing. Stalowcy pokazali także różne formy rozegrania stałych fragmentów gry, nad którymi pracowali w sezonie przygotowawczym, a po jednym z nich padła bramka autorstwa Łukasza Góry. Skrót tego spotkania oraz bramki można zobaczyć TUTAJ. Kulisy meczu dostępne TUTAJ.

Podobnie jak przed tygodniem, Stal do spotkania z Wigrami Suwałki przystąpi z pozycji lidera ligi. Drużyna wciąż ma 8 punktów przewagi nad trzecią drużyną w tabeli oraz jedno zaległe spotkanie z Garbarnią Kraków, które rozegra na wyjeździe w środę 9 marca 2022 roku o godzinie 13:00. W najbliższym spotkaniu z Wigrami Suwałki na placu gry nie pojawi się Patryk Małecki. Zawodnik Stali będzie pauzował w wyniku czwartej żółtej kartki, którą otrzymał w meczu z KKS-em Kalisz.

Patryk Małecki oraz Andreja Prokić mają w tej chwili najwięcej kontaktów w polu karnym rywala z całej drużyny. Obaj mają po 88 kontaktów z piłką w szesnastce rywala. Daje im to trzecie miejsce w lidze pod tym względem. (Wyscout)

WIGRY SUWAŁKI

Szkoleniowcem Wigier Suwałki od 111 dni jest Grzegorz Mokry, który zastąpił na tym stanowisku odchodzącego do Warty Poznań trenera Dawida Szulczka. Dotychczas trener poprowadził drużynę w czterech spotkaniach ligowych – w dwóch zwyciężył, a w dwóch przegrał. Jeszcze w tamtym roku na wyjeździe w Chojnicach lepsza okazała się Chojniczanka, która wygrała z Wigrami 1-0. Później przyszło zwycięstwo z KKS-em Kalisz 3-0. Wigry zaliczyły też wysoką porażkę na wyjeździe 1-4 z Olimpią Elbląg. W ostatnim spotkaniu ligowym drużyna trenera Mokrego pewnie zwyciężyła na wyjeździe z Sokołem Ostróda 3-1. Podobnie jak Stal Rzeszów, zespół z Suwałk imponuje swoją formą w meczach domowych. Bilans tych spotkań to 8 zwycięstw, 1 remis i 1 porażka.

Wigry Suwałki aktualnie znajdują się na 8. miejscu w tabeli eWinner II ligi i tracą do miejsca barażowego dwa punkty. Drużyna już drugi sezon występuje na trzecim szczeblu rozgrywkowym w Polsce i myśli o powrocie do Fortuna 1. Ligi. W ubiegłym sezonie drużyna otarła się o pierwszą ligę i przystąpiła do pierwszego spotkania barażowego z 4. miejsca w ligowej tabeli. Wigry w pierwszym meczu po rzutach karnych wyeliminował jednak KKS Kalisz. W zimie zespół dokonał kolejnych wzmocnień, które mają pomóc w grze o czołowe lokaty i awans. Do Wigier dołączył Dawid Krzyżański z Wisły Płock, Rudinilson z Żalgirisa Kowno, Werick Caetano z Miedzi Legnica, Bojan Gvozdenović z Resovii, Mateusz Lewandowski z Korony Kielce, Michał Kot z ŁKS-u Łódź oraz Eryk Matus z Jagiellonii Białystok.

Ostatnie spotkanie Wigier Suwałki to wyjazdowe zwycięstwo z Sokołem Ostróda 3-1. Mecz w Ostródzie rozpoczął się jednak dość zaskakująco, bo bramką gospodarzy w pierwszych 60 sekundach. Przyjezdni zaczęli odrabiać straty natychmiastowo i po 13. minutach zdążyli wyrównać i wyjść na prowadzenie za sprawą bramki Mateusza Lewandowskiego oraz Jakuba Łabojko. Po zmianie stron było nieco spokojniej i dopiero w 79. minucie goście podwyższyli wynik na 3-1 oraz wywieźli z Ostródy komplet punktów.

Obecny szkoleniowiec klubu z Suwałk po objęciu funkcji pierwszego trenera przestawił zespół na grę w formacji 3-4-2-1. Wigry w ostatnich czterech meczach grały właśnie w takim ustawieniu. Kiedy drużynę prowadził trener Szulczek, drużyna grała rotacyjnie w systemie 4-2-3-1 oraz 3-4-2-1. Zespół z Suwałk grał z czwórką obrońców m.in. w meczu ze Stalą na Hetmańskiej 69, który zakończył się zwycięstwem Stalowców 2-1.

Bilans spotkań Stali Rzeszów z Wigrami Suwałki w eWinner II lidze to zwycięstwo Stali (2-1), remis (1-1) oraz zwycięstwo Wigier (1-2). Bramki dla Stali w tych meczach zdobywał Andreja Prokić, Mariusz Sławek oraz Piotr Głowacki z rzutu karnego. Jedna bramka padła po samobójczym trafieniu.

OSTATNIE SPOTKANIE

Drużyna trenera Daniela Myśliwca ostatni raz z Wigrami Suwałki zagrała 22 sierpnia 2022 roku. Było to spotkanie w ramach 5. kolejki eWinner II ligi i zakończyło się zwycięstwem Stali 2-1. Wówczas drużynę z Suwałk prowadził jeszcze trener Dawid Szulczek – aktualnie trener ekstraklasowej Warty Poznań. W tym meczu goście oddali zaledwie jedno celne uderzenie na bramkę Stali, które zakończyło się golem Kamila Adamka w 33. minucie spotkania. Zmiana wyniku nastąpiła sześć minut później i po bramce Prokicia było 1-1. Bramkę na wagę trzech punktów po 12-sekundowej kontrze zdobył dla biało-niebieskich Mariusz Sławek w 82. minucie meczu. Po tym meczu trener Myśliwiec podkreślał rolę zmienników w zespole. – Chciałbym zwrócić uwagę na to, że każdy chwali moich piłkarzy z pierwszej jedenastki, ale ja chcę zaznaczyć, że to jest kolejny mecz, w którym nie tylko podstawowa jedenastka jest silna, ale ci piłkarze, którzy wchodzą. Dzisiaj Bartek Snopczyński zagrał od pierwszej minuty, Dawid Olejarka po raz kolejny, Mariusz Sławek po raz kolejny, jeszcze raz Rafał Maciejewski i czas przyjedzie na kolejnych, którzy bardzo dobrze i mocno pracują i nie widać, że drużyna traci na jakości w momencie, gdy ja dokonuję zmian. Skrót tego spotkania oraz bramki można zobaczyć TUTAJ. Kulisy meczu dostępne TUTAJ.

SĘDZIOWIE

Arbitrem głównym niedzielnego meczu będzie Damian Krumplewski z Mrągowa. Na liniach pomagać mu będą Łukasz Sikora i Marcin Adamski, a za sprawy techniczne odpowiadał będzie Grzegorz Kawałko. W bieżącym sezonie sędzia Krumplewski prowadził jedno spotkanie biało-niebieskich. Był to ostatni mecz w 2021 roku z Chojniczanką Chojnice, który zakończył się zwycięstwem gospodarzy 1-3.

TRANSMISJA I CENTRUM MECZOWE

Początek spotkania pomiędzy Wigrami Suwałki a Stalą Rzeszów w niedzielę 6 marca 2022 roku o godzinie 17:30. Transmisję spotkania można oglądać na antenie TVP Sport, w aplikacji mobilnej TVP Sport oraz stronie sport.tvp.pl. Relacja LIVE w postaci trackera dostępna będzie na platformie STATSCORE.