Artykuły

Pracowita sparingowa sobota

piątek, 22/01/2021

Jutro podopieczni trenera Daniela Myśliwca rozegrają dwa mecze sparingowe. O 12:30 biało-niebiescy zmierzą się na wyjeździe z pierwszoligowym Radomiakiem Radom, a o 18:30 na stadionie w Słocinie Stalowcy podejmą Sokół Sieniawa.

Radomianie po rundzie jesiennej sezonu 2020/2021 Fortuna I ligi zajmują czwarte miejsce w tabeli z 30 punktami na koncie. Podopieczni trenera Dariusza Banasika treningi wznowili nieco ponad tydzień temu. Od poniedziałku są w trakcie obozu przygotowawczego, który odbywa się na obiektach klubu. Mecz ze Stalą Rzeszów będzie dla Radomiaka pierwszym sparingiem tej zimy.

fot. Kacper Pacocha, Radomiak Radom

Sokół Sieniawa przezimował na pozycji wicelidera III ligi grupy IV. Podopieczni bardzo dobrze znanego i szanowanego przy Hetmańskiej 69 trenera Ryszarda Kuźmy tracą pięć punktów do liderującej Wisły Puławy. Drużyna z Sieniawy okres przygotowawczy rozpoczęła 12 stycznia od testów wytrzymałościowych i wydolnościowych. Sparing ze Stalą Rzeszów będzie dla Sokoła pierwszym z ośmiu zaplanowanych na przedsezonowy okres.

fot. Stal Rzeszów

Biało-niebiescy w ciągu ostatniego tygodnia kontynuowali nakreślony przez sztab szkoleniowy plan treningów. Zajęcia odbywały się codziennie, także w ramach podwójnych jednostek treningowych. Sparingi z Radomiakiem Radom i Sokołem Sieniawa będą zwieńczeniem tygodnia ciężkiej pracy. Początek meczu w Radomiu o 12:30, natomiast pierwszy gwizdek w spotkaniu z Sokołem Sieniawa zaplanowany został na 18:30.

Najnowsze aktualności