Artykuły

Przed Chojniczanką Chojnice w pigułce

sobota, 15/05/2021

Już jutro Stal Rzeszów zmierzy się z Chojniczanką Chojnice w meczu 33. kolejki eWinner II ligi. Podopieczni trenera Adama Noconia walczą o miejsce premiowane bezpośrednim awansem do Fortuna I ligi, a biało-niebiescy o pozycję w pierwszej szóstce dającej prawo gry w barażach o promocję na zaplecze PKO BP Ekstraklasy.

Chojniczanka na podium ligi. Nie zagra Mikołajczak

fot. Piotr Matusewicz, Chojniczanka Chojnice

Chojniczanka Chojnice po 30 rozegranych meczach zajmuje 3. miejsce w tabeli eWinner II ligi z 58 punktami na koncie. Na taką zdobycz punktową podopiecznych Adama Noconia składa się 17 zwycięstw, 7 remisów i 6 porażek. Nasi niedzielni goście w minionej kolejce pauzowali. W ostatnim meczu, który został rozegrany 2 maja, chojniczanie pokonali na własnym boisku Bytovię Bytów 3-1. Gole dla gospodarzy strzelili Tomasz Mikołajczak, Adam Ryczkowski i Szymon Skrzypczak. Najlepszymi strzelcem zespołu jest Szymon Skrzypczak, który w 30 występach zdobył 14 bramek. Drugi pod tym względem Adam Ryczkowski może pochwalić się 7 golami strzelonymi w 13 meczach. W niedzielnym spotkaniu z pewnością nie zagra natomiast Tomasz Mikołajczak, który w ostatnim spotkaniu obejrzał ósmą w sezonie żółtą kartkę.

Stal Rzeszów wraca na Hetmańską. Pauzują Marczuk i Olejarka

fot. Stal Rzeszów

Stal Rzeszów po 31 rozegranych meczach plasuje się na 8. miejscu w tabeli z 46 punktami. W ostatnim meczu biało-niebiescy przegrali z Garbarnią Kraków 0-1 po mocno dyskusyjnym rzucie karnym podyktowanym w końcówce spotkania, który na bramkę zamienił Grzegorz Marszalik. W niedzielnym spotkaniu trener Daniel Myśliwiec będzie miał do dyspozycji niemal wszystkich zawodników – Marcel Kotwica i Mariusz Sławek, którzy leczyli urazy, są już w pełnym treningu piłkarskim. W składzie ze zrozumiałych powodów zabraknie Roberta Trznadla oraz Dominika Marczuka i Dawida Olejarki, którzy będą pauzować za nadmiar żółtych kartek.

W niedzielę drugi mecz w historii. Posędziuje Lewandowski

fot. Piotr Matusewicz, Chojniczanka Chojnice

Stal Rzeszów z Chojniczanką Chojnice grała jak dotąd raz. 21 listopada 2020 roku biało-niebiescy przegrali w Chojnicach 1-2. Bramki dla gospodarzy zdobyli Szymon Skrzypczak i Mateusz Klichowicz, a dla Stalowców trafił Wojciech Reiman. Sędzią niedzielnego meczu będzie Leszek Lewandowski z Gliwic. Na liniach pomagać mu będą Damian Rokosz i Daniel Wiejowski, a za sprawy techniczne odpowiadać będzie Tomasz Wajda. Arbiter Lewandowski nie prowadził jeszcze meczu ani z udziałem Stali Rzeszów, ani Chojniczanki. Prowadził w tym sezonie 6 meczów III ligi i 5 eWinner II ligi. Pokazał w nich 52 żółte kartki (średnio prawie 5 kartek/mecz) i 2 czerwone. Podyktował również 6 rzutów karnych.

Transmisja na Sportize i w aplikacji eWinner

Transmisję z niedzielnego meczu Stali Rzeszów z Chojniczanką Chojnice będzie można obejrzeć na dwa sposoby – ZA DARMO w aplikacji mobilnej sponsora II ligi – bukmachera eWinner (szczegółowa instrukcja dotycząca transmisji wraz z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania dostępna jest tutaj) bądź za opłatą na sportize.com. Relacja live w postaci trackera, dzięki współpracy ze Statscore, będzie dostępna w naszym Centrum Meczowym.

Dotyczy meczu

Stadion Miejski "Stal"
II Liga 2020/2021

1:1

Najnowsze aktualności