Artykuły

Przed meczem z Chojniczanką Chojnice w pigułce

poniedziałek, 06/12/2021

Dzisiaj o 18:15 Chojniczanka Chojnice podejmie Stal Rzeszów w hicie 20. kolejki eWinner II ligi. Wszystko wskazuje na to, że dla obu drużyn będzie to ostatnie spotkanie w tym roku (nadal nie jest znany termin zaległego meczu Stali z Garbarnią), dlatego tak Chojniczanka jak i Stal będą chciały udanie zakończyć trwającą od lipca batalię w eWinner II lidze. Co ważne, ewentualne zdobyte punkty pozwolą gospodarzom przezimować na 2. miejscu w tabeli, a gościom na jeszcze większe odskoczenie od bezpośrednich sąsiadów w klasyfikacji.

Starcie na szczycie tabeli

Chojniczanka Chojnice zajmuje obecnie 3. miejsce w tabeli eWinner II ligi z 35 punktami na koncie. Podopieczni trenera Tomasza Kafarskiego rozegrali dotychczas 19 meczów, z których 11 wygrali, 2 zremisowali i 6 przegrali. W ostatniej kolejce aspirująca do bezpośredniego awansu drużyna z województwa pomorskiego wygrała na wyjeździe z ostatnim w tabeli Sokołem Ostróda 1-4. Bramki dla gości zdobyli Klimek, Mikołajczyk, van Huffel i Emche. „- Moim piłkarzom należą się słowa szacunku i gratulacji. Podeszli do tego meczu bardzo poważnie. Był to dla nas, jak to nazwałem, finał. Szybko strzelona bramka ustawiła to spotkanie, ale drużyna była dalej głodna. Fajnie to wyglądało i cieszymy się z trzech punktów. Wiedzieliśmy, że Sokół Ostróda jest na fali wznoszącej – ostatnie wyniki, szczególnie gra, się poprawiła. Piłkarze, którzy doszli do drużyny po pierwszym naszym meczu podnieśli jakość zespołu, ale przyjechaliśmy tutaj po trzy punkty i drużyna od początku to realizowała” – powiedział na pomeczowej konferencji prasowej trener Tomasz Kafarski.

Stal Rzeszów nadal przewodzi stawce drugoligowców. Podopieczni trenera Daniela Myśliwca mają na swoim koncie 45 punktów po 18 rozegranych meczach. W ostatnim spotkaniu rzeszowianie pokonali na własnym boisku Pogoń Grodzisk Mazowiecki 3-1, mimo że w składzie biało-niebieskich brakowało 9 zawodników odizolowanych z powodu zakażeń SARS-CoV-2. Było to 14 zwycięstwo Stali w tym sezonie. „ – To nasze kolejne zwycięstwo, dlatego bardzo się cieszymy, szczególnie ze względu na okoliczności. Ten mecz był podsumowaniem tego, w jaki sposób myślimy, w jaki sposób pracujemy, czyli wobec różnych trudnych okoliczności my, zamiast szukać wymówek, szukamy rozwiązań. Myślę, że znaleźliśmy bardzo dobre rozwiązania na ten mecz, które sprawiły, że odnieśliśmy zwycięstwo i to jest dla nas najbardziej budujące, bo mamy świetną kadrę, świetnych piłkarzy i w każdym meczu poradziliśmy sobie przynajmniej raz bez naszych kluczowych piłkarzy” – powiedział na konferencji pomeczowej Daniel Myśliwiec, szkoleniowiec rzeszowskiej Stali.

Mecz dawnych znajomych w TVP Sport

Tak dla Stali, jak i dla Chojniczanki dzisiejszy mecz będzie najprawdopodobniej ostatnim w tym roku (do dzisiaj nie jest znany termin zaległego meczu biało-niebieskich z Garbarnią Kraków). W poprzednim starciu rzeszowianie wygrali 2-0 po bramkach Poczobuta i Michalika. W obu drużynach występują zawodnicy, którzy występowali w Chojnicach i Rzeszowie. Do tego grona należą m.in. Artur Pląskowski, który w biało-niebieskich barwach grał w sezonie 2019/2020 czy Krzysztof Danielewicz, reprezentujący Chojniczankę w sezonach 2017/2018 i 2018/2019. Co więcej, trener Stali Daniel Myśliwiec od sierpnia do listopada 2018 był asystentem najpierw Przemysława Cecherza, a następnie Macieja Bartoszka.

Sędzią spotkania 20. kolejki eWinner II ligi pomiędzy Chojniczanką Chojnice a Stalą Rzeszów będzie Damian Krumplewski z Mrągowa. Na liniach pomagać mu będą Łukasz Sikora i Bartosz Tomaszuk, a za sprawy techniczne odpowiadać będzie Grzegorz Kawałko. Sędzia Krumplewski prowadził w tym sezonie 6 meczów na poziomie drugoligowym. Pokazał w nich łącznie 25 żółtych kartek (średnio ponad 4 na spotkanie) i 2 czerwone, nie dyktując przy tym żadnego rzutu karnego. Za nadmiar kartkoników pauzować będą dwaj zawodnicy Chojniczanki – Damian Byrtek i Marcin Grolik.

Transmisję z dzisiejszego meczu będzie można obejrzeć w TVP Sport i na sport.tvp.pl. Relacja live w postaci trackera, dzięki współpracy ze Statscore, będzie dostępna w naszym Centrum Meczowym.

Najnowsze aktualności