Artykuły

Przed meczem z GKS-em Bełchatów w pigułce

czwartek, 04/11/2021

W piątek o 18:00 Stal Rzeszów podejmie GKS Bełchatów w meczu 16. kolejki eWinner II ligi. Goście z Bełchatowa znajdują się na przeciwległym biegunie niż podopieczni trenera Daniela Myśliwca – zajmują miejsce w strefie spadkowej i walczą o utrzymanie na centralnym poziomie rozgrywkowym. Gospodarze natomiast, którzy mają na swoim koncie 12 zwycięstw w 15 meczach, pewnie przewodzą stawce drugoligowców i w meczu z najbliższym rywalem będą chcieli powiększyć swój dorobek punktowy.

Z obozu GKS-u Bełchatów

GKS Bełchatów po piętnastu rozegranych meczach plasuje się na 16. miejscu w tabeli eWinner II ligi z 13. punktami na koncie. Podopieczni trenera Patryka Rachwała wygrali 5 meczów, 2 zremisowali i 8 przegrali. W ostatnim spotkaniu Bełchatowianie pokonali na własnym boisku 2-0 czerwoną latarnię ligi – Sokół Ostróda. Bramki dla miejscowych zdobyli Dawid Flaszka i Artur Golański. – W pierwszej połowie mieliśmy 2-3 sytuacje, gdzie mogliśmy zdobyć gola, ale się nie udało. W przerwie powiedzieliśmy sobie, żebyśmy grali dalej cierpliwie i na pewno w drugiej części gry coś strzelimy i tak też się stało. Dla nas najważniejsze w dzisiejszym spotkaniu były trzy punkty. Wiedzieliśmy, że zwycięstwo nie przyjdzie łatwo, bo Sokół pokazał w ostatnich meczach, że jest drużyną potrafiącą być dobrze zorganizowaną i dobrze broniąca – podsumował spotkanie Patryk Rachwał, szkoleniowiec GKS-u Bełchatów.

Z obozu Stali Rzeszów

Stal Rzeszów ani myśli się zatrzymywać – ma na swoim koncie już 12 zwycięstw, 2 remisy i tylko jedną porażkę, co daje w sumie 38 zdobytych punktów i fotel lidera rozgrywek. Biało-niebiescy w ostatnim spotkaniu pokonali na wyjeździe Motor Lublin 2-0 po bramkach Mustafaeva i Michalika. – „Wynik, który jest kluczowy w naszym fachu, osiągnięty dzisiaj przez nasz zespół jest bardzo zadowalający. Odskakujemy od rywali na kolejne punkty i to mnie bardzo cieszy, co było w mojej ocenie kluczowe przy bardzo dobrze przygotowanym rywalu. Uważam, że Motor był bardzo dobrze przygotowany na nasze atuty, o czym mówiłem przed spotkaniem. (…) Szacunek dla trenera Saganowskiego oraz jego sztabu za przygotowanie, za to, jak nastawił swój zespół na nas, ale jeszcze większy szacunek należy się moim piłkarzom, którzy w bardzo trudnych okolicznościach byli w stanie zagrać znów na zero z tyłu i zdobyć całkiem ładne bramki.” – powiedział po tym spotkaniu Daniel Myśliwiec, trener Stali Rzeszów. Na konferencji prasowej przed meczem z GKS-em Bełchatów szkoleniowiec biało-niebieskich odniósł się natomiast do aspektów, które będą istotne podczas piątkowego meczu: -„Na pewno ważna będzie reakcja na stratę piłki, bo prawdopodobieństwo, że będziemy dłużej przy piłce niż rywal, jest bardzo duże, dlatego reakcja po stracie będzie dla nas na pewno kluczowa. Musimy być gotowi na to, że przeciwnik dosyć często wykorzystuje podanie diagonalne w boczny sektor, także w kontrataku, czy ataku szybkim. W jednostce treningowej zwróciliśmy uwagę na dobre zachowania przy stałych fragmentach gry przeciwnika. Nie możemy patrzeć na rywala i oceniać go w kontekście tabeli, bo też trzeba wziąć pod uwagę, że rywal stracił trzy punkty już na starcie, także ten dorobek jest normalnie większy, tylko tych wirtualnych punktów nie mogą sobie po prostu dopisać” – stwierdził trener Myśliwiec.

Sędzia spotkania

Sędzią jutrzejszego spotkania będzie Damian Gawęcki z Kielc. Na liniach pomagać mu będą Marcin Ciepły i Grzegorz Olejarczyk, a za sprawy techniczne odpowiadać będzie Adam Jamka. Sędzia Gawęcki prowadził w tym sezonie 4 mecze eWinner II ligi oraz jeden Fortuna Pucharu Polski. Pokazał w nich łącznie 25 żółtych kartek (średnio 5/mecz) i żadnej czerwonej, dyktując jednocześnie 2 rzuty karne. Ostatnim spotkaniem Stali Rzeszów prowadzonym przez tego arbitra był wyjazdowy mecz 8. kolejki poprzedniego sezonu z Garbarnią Kraków, w którym padł bezbramkowy remis. W barwach GKS-u Bełchatów nie będzie mógł wystąpić Mateusz Gancarczyk, który w ostatnim spotkaniu z Sokołem Ostróda obejrzał 4 żółtą kartkę w sezonie.

Transmisja meczu w Sportize i aplikacji eWinner

Transmisję z jutrzejszego meczu Stali Rzeszów z GKS-em Bełchatów będzie można obejrzeć na dwa sposoby – ZA DARMO w aplikacji mobilnej sponsora II ligi – bukmachera eWinner (szczegółowa instrukcja dotycząca transmisji wraz z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania dostępna jest tutaj) bądź za opłatą na sportize.com. Relacja live w postaci trackera, dzięki współpracy ze Statscore, będzie dostępna w naszym Centrum Meczowym.

Najnowsze aktualności