Artykuły

Przed meczem z Hutnikiem Kraków w pigułce

piątek, 15/10/2021

Jutro o 15:00 Hutnik Kraków podejmie Stal Rzeszów w meczu 13. kolejki eWinner II ligi. Hutnicy przystąpią do tego spotkania po bolesnej i niespodziewanej porażce 1-2 z Sokołem Ostróda. Biało-niebiescy będą chcieli zanotować dziesiąte zwycięstwo w sezonie.

Z obozu Hutnika Kraków

Hutnik Kraków po 12 rozegranych meczach plasuje się na 16. pozycji w tabeli eWinner II ligi z 8 punktami na koncie. Drużyna z Krakowa wygrała i zremisowała po dwa mecze, a osiem kończyło się jej porażką. Przed nieco ponad miesiącem nowym szkoleniowcem Hutnika, w miejsce Szymona Szydełki, został Krzysztof Lipecki – ostatnio szkoleniowiec IV-ligowych rezerw Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. W ostatnim spotkaniu krakowianie przegrali 1-2 z czerwoną latarnią ligi – Sokołem Ostróda, dla którego było to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Jedynego gola dla Hutnika zdobył Krzysztof Świątek w 15. minucie spotkania. – Na pewno jesteśmy rozgoryczeni, bo wynik nas nie zadowala. Przyjechaliśmy tutaj po punkty, mimo że wiedzieliśmy, że będzie to trudny teren. (…) Uważam, że byliśmy dobrze przygotowani do tego meczu pod kątem strategii – mieliśmy swoje zadania i do przerwy wydawało się, że to realizujemy. Wygrywaliśmy 1-0 przez większą część pierwszej połowy, straciliśmy gola do szatni, który podziałał na nas mobilizująco, wydawało się, że w II połowie wszystko idzie ku dobremu, ale rywal zakończył bramką jedną z akcji. Próbowaliśmy odwrócić losy spotkania, mieliśmy dwie-trzy okazje; może nie stuprocentowe, ponieważ gospodarze troszkę się cofnęli, ale na pewno jesteśmy rozgoryczeni i musimy tutaj wyciągnąć wnioski – powiedział po tym meczu Krzysztof Lipecki, szkoleniowiec Hutnika. Trener krakowian odniósł się także w swojej wypowiedzi do walki o korzystny rezultat na koniec sezonu. – Uważam, że walka o utrzymanie będzie bardzo trudna i ciężka i o tym się dzisiaj bardzo boleśnie przekonaliśmy. Przegraliśmy jedną z bitew, ale zespół poznaje się po tym, jak reaguje po porażce i mam nadzieję, że przez cały tydzień zrobimy wszystko, aby punkty spróbować odrobić, choć zadanie nie będzie łatwe, bo przyjeżdża do nas Stal Rzeszów, która ma swoje aspiracje.

Z obozu Stali Rzeszów

Stal Rzeszów po 12 kolejkach eWinner II ligi nadal plasuje się na pozycji lidera eWinner II ligi z 29 punktami na koncie. W ostatnim spotkaniu biało-niebiescy pokonali na własnym boisku Śląsk II Wrocław 4-3 po bramkach Michalika (2), Małeckiego i Snopczyńskiego. – Wygraliśmy ten mecz i to jest dla nas najważniejsze. Kolejny krok do osiągnięcia celu został przez nas poczyniony. Gratuluję wszystkim piłkarzom, którzy przyczynili się do tego zwycięstwa, nie tylko pracując na boisku, ale też pracując w ostatnich tygodniach na treningach nad założeniami, ale też kwestiami motorycznymi. Uznaliśmy, że dobre efekty naszej pracy z poprzednich tygodni to dla tej drużyny za mało i – mówiąc kolokwialnie – dołożyliśmy jeszcze trochę paliwa do naszych pieców. Chcemy, żeby zostało go jeszcze na końcową część sezonu, a nie żebyśmy zadowalali się z miejsca, w którym jesteśmy teraz, tylko żebyśmy napierali do przodu, bo cel jest jasny – musimy awansować i chcemy zrobić to jak najszybciej – powiedział po tym meczu Daniel Myśliwiec, szkoleniowiec Stali Rzeszów. Podczas konferencji prasowej przed meczem z Hutnikiem Kraków, trener Myśliwiec odniósł się także do sposobu gry Hutnika Kraków: – Na pewno zostały poczynione spore zmiany i plany ku temu, by gra Hutnika była bardziej atrakcyjna. Trener zmienił ustawienie, co powoduje, że drużyna Hutnika ma dużo opcji ofensywnych i widać powtarzalność w niektórych zachowaniach. Jeszcze nie wszystkie są na pewno tak efektywne, jak trener Lipecki by sobie życzył, ale na pewno to jest zespół, który przeszedł dużą zmianę, jednak jeszcze miał za mało czasu, żeby te zmiany przyniosły wymierne efekty. My mamy nadzieję dać im kolejną porcję materiału do analizy, ale nie zamierzamy oddawać punktów, bo jedziemy tam z jasnym celem.

Sędzia spotkania i pauza za kartki

Sędzią meczu pomiędzy Hutnikiem Kraków a Stalą Rzeszów będzie Marcin Bielawski z Mysłowic. Na liniach pomagać mu będą Adam Jakubczyk i Daniel Wiejowski, a za sprawy techniczne odpowiadać będzie Grzegorz Jabłoński. Bielawski prowadził w tym sezonie trzy mecze eWinner II ligi, w tym jedno z udziałem biało-niebieskich – wygrane na wyjeździe z 3-1 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Arbiter ten pokazał dotychczas 9 żółtych kartek (średnio 3 kartki/mecz) i 1 czerwoną, dyktując jednocześnie 2 rzuty karne. W spotkaniu z Hutnikiem na pewno nie zagra Bartłomiej Poczobut, który w ostatnim spotkaniu ze Śląskiem II Wrocław obejrzał czwartą żółtą kartkę w sezonie. Absencją w kolejnych meczach zagrożony jest z kolei Patryk Małecki, który ma na swoim koncie trzy indywidualne napomnienia.

Transmisja meczu w Sportize i aplikacji eWinner

Transmisję z jutrzejszego meczu Stali Rzeszów z Hutnikiem Kraków będzie można obejrzeć na dwa sposoby – ZA DARMO w aplikacji mobilnej sponsora II ligi – bukmachera eWinner (szczegółowa instrukcja dotycząca transmisji wraz z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania dostępna jest tutaj) bądź za opłatą na sportize.com. Relacja live w postaci trackera, dzięki współpracy ze Statscore, będzie dostępna w naszym Centrum Meczowym.

Najnowsze aktualności