Przed meczem z KKS-em Kalisz w pigułce

środa, 18/08/2021

Dzisiaj o 18:00 KKS Kalisz podejmie Stal Rzeszów w meczu 4. kolejki eWinner II ligi. Będzie to spotkanie trzeciej z pierwszą drużyną w tabeli, które od początku jasno deklarują, że ich celem na ten sezon jest awans na zaplecze ekstraklasy.

Z obozu KKS-u Kalisz

KKS Kalisz po trzech rozegranych kolejkach zajmuje trzecią pozycję w tabeli z 7 punktami na koncie. Podopieczni trenera Ryszarda Wieczorka na inaugurację zremisowali na własnym boisku 2-2 z Olimpią Elbląg, mimo że jeszcze do 88. minuty przegrywali 0-2. Punkt w końcówce zapewnili jednak gospodarzom Wysokiński i Majewski z karnego. – Pierwsza połowa mogła być dla widza widowiskiem ospałym, ale nie do końca tak było. Byliśmy zmuszeni do gry atakiem pozycyjnym, oczywiście przyjmujemy to i w większości przebywaliśmy na połowie przeciwnika, ale trzeba pamiętać, że jest dużo nowych ogniw w naszym zespole, zwłaszcza w formacji ofensywnej – powiedział trener Wieczorek na pomeczowej konferencji prasowej. W następnych dwóch meczach kaliszanie zdobyli komplet punktów, co można uznać za oznakę zdecydowanej poprawy jeżeli chodzi o zgranie zespołu. KKS w drugiej kolejce pokonał u siebie Wigry Suwałki, a w trzeciej w Ostródzie zostawił w pokonanym polu miejscowego Sokoła, który zmaga się z własnymi problemami. Teraz przed podopiecznymi Ryszarda Wieczorka drugi z testów, chyba najpoważniejszy, dotyczących sprawdzenia się w walce o awans, który jest celem KKS-u na ten sezon.

Z obozu Stali Rzeszów

Biało-niebiescy bardzo dobrze weszli w nowy sezon. Podopieczni trenera Daniela Myśliwca w trzech pierwszych meczach zdobyli komplet punktów i z bilansem bramkowym 10-2 przewodzą stawce drugoligowców. W ostatnim spotkaniu Stalowcy pokonali 2-0 jednego z, wydaje się, bezpośrednich rywali w walce o awans – Chojniczankę Chojnice. Gole dla rzeszowian zdobyli Bartłomiej Poczobut i Damian Michalik. – Na pewno seria zwycięstw potrafi napędzić. Teraz musimy skupić się na dobrej regeneracji i na tym, żeby jak najlepiej przygotować się do środowego meczu i zrobić to samo, co z Chojniczanką – grać konsekwentnie, grać cierpliwie i wypełniać zadania postawione przez trenera – powiedział po sobotnim meczu Piotr Głowacki, kapitan Stali Rzeszów.

Piotr Idzik sędzią spotkania

Rozjemcą dzisiejszego spotkania będzie Piotr Idzik z Poznania. Na liniach pomagać mu będą Łukasz Sobiło i Michał Gogolewski, a za sprawy techniczne odpowiadać będzie Szymon Łężny. Sędzia Idzik w minionym sezonie prowadził 11 meczów eWinner II ligi, w których pokazał łącznie 75 żółtych kartek (średnio niemal 7 na mecz), 7 czerwonych i podyktował 6 rzutów karnych.

Transmisja meczu w Sportize i aplikacji eWinner

Transmisję z dzisiejszego meczu KKS-u Kalisz ze Stalą Rzeszów będzie można obejrzeć na dwa sposoby – ZA DARMO w aplikacji mobilnej sponsora II ligi – bukmachera eWinner (szczegółowa instrukcja dotycząca transmisji wraz z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania dostępna jest tutaj) bądź za opłatą na sportize.com. Relacja live w postaci trackera, dzięki współpracy ze Statscore, będzie dostępna w naszym Centrum Meczowym.