Artykuły

Przed meczem z Lechem II Poznań w pigułce

piątek, 12/11/2021

W sobotę 13 listopada Lech II Poznań podejmie Stal Rzeszów w meczu 17. kolejki eWinner II ligi. Gospodarze od ośmiu spotkań nie zaznali goryczy porażki, a goście na 16 rozegranych meczów przegrali tylko raz. Początek spotkania we Wronkach o 12:00.

Z obozu Lecha II Poznań

Lech II Poznań po 16. kolejkach eWinner II ligi plasuje się na 8. miejscu w tabeli z 25 punktami na koncie. Podopieczni trenera Artura Węski pozostają niepokonani od ośmiu kolejnych ligowych spotkań, wygrywając m.in. z Olimpią Elbląg czy Chojniczanką Chojnice i remisując z np. KKS-em Kalisz czy Garbarnią Kraków. W ostatnim spotkaniu druga drużyna „Kolejorza” pokonała na wyjeździe Sokół Ostróda 1-0 po bramce Maksymiliana Pingota. – „Do końca roku mamy cztery mecze i chcemy w nich jak najlepiej punktować po to, żeby w pełnym spokoju przygotowywać się w okresie zimowym do kolejnej rundy. Dążymy do tego, żeby przewaga nad kreską była możliwie jak najbardziej pokaźna. Przed sezonem mówiliśmy o tym, że patrzymy w górę i mamy swoje ambicje, a teraz też dobrze widzimy, jak układa się ten sezon. Marzy nam się atak na miejsca barażowe, ale na razie patrzymy na zdobytą liczbę punktów w odniesieniu do zeszłych rozgrywek. Jesteśmy blisko jego podwojenia na tym etapie i liczę, że nawet to przebijemy na koniec jesieni – dodaje trener, który obejmował rezerwy przed ubiegłą rundą wiosenną, gdy te miały na swoim koncie 14 „oczek”. Teraz jest ich już 25.” – powiedział trener Lecha II Poznań Artur Węska oficjalnej stronie klubu z Wielkopolski.

Z obozu Stali Rzeszów

Stal Rzeszów po rozegraniu szesnastu meczów pewnie przoduje w tabeli eWinner II ligi z 41 punktami na koncie. Podopieczni trenera Daniela Myśliwca w ostatnim spotkaniu pokonali na własnym boisku GKS Bełchatów 3-0 po bramkach Góry, Wolskiego i Danielewicza  i wobec wyników z innych boisk podwyższyli swoją przewagę nad miejscami niedającymi bezpośredniego awansu na zaplecze piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy. – „Nie spodziewałem się, że będziemy mieli aż tak świetną serię, ale byłem przekonany, że będziemy punktować i liczyć się w walce o pierwszej miejsce w tej lidze. Z każdym kolejnym meczem odczuwałem jednak coraz większą pewność, że co mecz będziemy sobie dopisywać trzy punkty, bo w zespole panuje świetna atmosfera i dobrze to wygląda. Nawet jak z początku nie wychodzi, to i tak cierpliwie dążymy do zwycięstwa, więc nie pozostaje nam nic jak tylko się cieszyć i grać dalej” – powiedział na konferencji przed meczem z Lechem II Poznań Damian Michalik. Na tej samej konferencji odnośnie do tego, czego można spodziewać się po najbliższym rywalu, wypowiedział się trener Daniel Myśliwiec: – Wiemy na pewno, że przeciwnik pomimo dużej przewagi w środku boiska, która wynika z ustawienia, stara się tworzyć przewagę w bocznych sektorach i musimy być na to uczuleni. Musimy być także uczuleni na grę kombinacyjną i jakość poszczególnych piłkarzy. Skład Lecha może się różnić, bo są różne informacje na temat tego, jakim składem mogą wyjść. Mam jednak nadzieję, że wyjdą w najmocniejszym, bo to też zwiększa jakość widowiska. Jeżeli chodzi o słabości Lecha, to mam nadzieję, że będziemy w stanie je wypunktować w sportowej rywalizacji. Nie chciałbym dywagować na temat tego, które to słabości, bo skupiamy się przede wszystkim na swoich atutach, a przeciwnika doceniamy i traktujemy, jak każdego poprzedniego”.

Sędziowie meczu

Sędzią sobotniego meczu pomiędzy Lechem II Poznań a Stalą Rzeszów będzie Szymon Łężny z Kluczborka. Na liniach pomagać mu będą Maciej Kosarzecki i Jakub Zalewski, a za sprawy techniczne odpowiadał będzie Szymon Lizak. Arbiter Łężny prowadził w tym sezonie 4 spotkania eWinner Ii ligi. Pokazał w nich łącznie 16 żółtych kartek (średnio 4/mecz) i podyktował 2 rzuty karne.

Transmisja meczu w Sportize i aplikacji eWinner

Transmisję z jutrzejszego meczu Lecha II Poznań ze Stalą Rzeszów będzie można obejrzeć na dwa sposoby – ZA DARMO w aplikacji mobilnej sponsora II ligi – bukmachera eWinner (szczegółowa instrukcja dotycząca transmisji wraz z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania dostępna jest tutaj) bądź za opłatą na sportize.com. Relacja live w postaci trackera, dzięki współpracy ze Statscore, będzie dostępna w naszym Centrum Meczowym.

Najnowsze aktualności