Artykuły

Przed meczem z Pogonią Grodzisk Mazowiecki w pigułce

piątek, 26/11/2021

Stal Rzeszów podejmie jutro Pogoń Grodzisk Mazowiecki w meczu 19. kolejki eWinner II ligi. Podopieczni trenera Daniela Myśliwca wrócą na boisko po przymusowej przerwie spowodowanej przypadkami zarażenia SARS-CoV-2 w zespole, a goście przyjadą na Hetmańską 69 po niespodziewanej porażce 1-3 z ostatnim w tabeli Sokołem Ostróda.

Z obozu Pogoni Grodzisk Mazowiecki

Pogoń Grodzisk Mazowiecki po 18. rozegranych meczach plasuje się na 15. miejscu w tabeli eWinner II ligi z 18 punktami na koncie. Na taki rezultat złożyły się 4 zwycięstwa, 6 remisów i 8 porażek. Podopieczni trenera Krzysztofa Chrobaka w ostatnim spotkaniu ulegli na własnym boisku Sokołowi Ostróda 1-3, a jedyną bramkę dla miejscowych zdobył Jakub Kołaczek w 46 minucie. – Gratuluję gościom zwycięstwa. Trudno jest mi komentować dzisiejszy mecz, ponieważ liczyliśmy na korzyść punktową, ale nie spodziewałem się, że popełnimy tyle istotnych błędów własnych. W pierwszej połowie praktycznie po dwóch stratach Sokół Ostróda zdobył dwa gole. Mimo nienajgorszej gry i wykreowaniu kilku sytuacji mieliśmy problem ze skutecznością, wynik 0-2 ciążył. Na początku drugiej połowy wydawało się, że jesteśmy w stanie walczyć o pełną pulę. Rozmawialiśmy w szatni, że to jeszcze nie jest przegrany mecz, że tu można wiele zrobić i ta druga połowa zaczęła się dla nas świetnie układać, bo szybko strzeliliśmy gola, natomiast ta radość trwała krótko. Trzeci gol zdobyty przez Sokoła spowodował, że straciliśmy impet. Stworzyliśmy kilka sytuacji, natomiast dzisiaj skuteczność była na rażąco niskim poziomie. Również mieliśmy problem z kontrami przeciwników, mimo że wiedzieliśmy, że rywal będzie przygotowany na obronę, odbiór i kontrę. Nie poradziliśmy sobie z tym. W tej chwili trzeba jak najszybciej zresetować głowy i się odbudować oraz szybko szykować na kolejny mecz.

Z obozu Stali Rzeszów

Stal Rzeszów po 17 rozegranych spotkaniach przewodzi stawce w eWinner II lidze z 42 punktami na koncie. Podopieczni trenera Daniela Myśliwca w ostatniej kolejce pauzowali – mający odbyć się w poprzednią sobotę mecz wyjazdowy z Garbarnią Kraków został przełożony z powodu zarażeń wirusem SARS-CoV-2 w naszym zespole. – Dziewięciu piłkarzy trafiło na izolację. Z tej grupy, tak samo jak chcieliśmy jechać rozegrać mecz z Garbarnią Kraków, to dokładnie ci sami piłkarze nie są do naszej dyspozycji. Cały tydzień przygotowywaliśmy się z pozostałą częścią kadry i uważam, że pomimo pewnych niedogodności, jesteśmy bardzo dobrze przygotowani, co potwierdzimy w sobotę. – powiedział na przedmeczowej konferencji prasowej trener Daniel Myśliwiec. – Jesteśmy skupieni na następnym meczu i mamy jednostki treningowe, które wykonywaliśmy cały czas w ten sposób ukierunkowane, żebyśmy nie tracili koncentracji i też wiemy o co gramy. Nie chcemy odpuszczać do samego końca – powiedział z kolei Paweł Oleksy pytany o to, czy przymusowa przerwa nie wybije piłkarzy Stali z rytmu meczowe.

Sędziowie meczu

Arbitrem sobotniego spotkania będzie Radosław Trochimiuk z Przasnysza. Na liniach pomagać mu będą Dominik Wrona i Paweł Bałut, a za sprawy techniczne odpowiadać będzie Patryk Świerczek. Sędzia Trochimiuk w obecnym sezonie prowadził łącznie 9 spotkań od Fortuna Pucharu Polski i I ligi do III włącznie. Pokazał w nich w sumie 34 żółte kartki (średnio 3,7 na mecz) i 1 czerwoną, dyktując przy tym 5 rzutów karnych.

Transmisja meczu w Sportize i aplikacji eWinner

Transmisję z jutrzejszego meczu Stali Rzeszów z Pogonią Grodzisk Mazowiecki będzie można obejrzeć na dwa sposoby – ZA DARMO w aplikacji mobilnej sponsora II ligi – bukmachera eWinner (szczegółowa instrukcja dotycząca transmisji wraz z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania dostępna jest tutaj) bądź za opłatą na sportize.com. Relacja live w postaci trackera, dzięki współpracy ze Statscore, będzie dostępna w naszym Centrum Meczowym.

Najnowsze aktualności