Artykuły

Przed meczem z Pogonią Siedlce w pigułce

sobota, 23/10/2021

Dzisiaj o 18:00 Stal Rzeszów podejmie Pogoń Siedlce w meczu 14. kolejki eWinner II ligi. Goście zmagający się z problemami finansowymi będą chcieli powalczyć o punkty, które pozwolą im odskoczyć rywalom w walce o utrzymanie, a gospodarze, którzy na 13 rozegranych meczów wygrali 10, będą chcieli dopisać do swojego konta kolejny komplet punktów i umocnić się na fotelu lidera rozgrywek.

Z obozu Pogoni Siedlce

Pogoń Siedlce po 13 rozegranych meczach zajmuje 12. miejsce w tabeli eWinner II ligi z 17 punktami na koncie. Podopieczni trenera Damiana Guzka, który końcem września zastąpił na stanowisku trenera Pogoni Bartosza Tarachulskiego, 5 meczów wygrali, 2 zremisowali i 6 przegrali. W ostatniej kolejce siedlecka Pogoń pokonała na własnym boisku Sokół Ostróda 3-0. Trener miejscowych pogratulował swoim zawodnikom zwycięstwa, ale przyznał również, że przed całym zespołem jeszcze bardzo dużo pracy. – Z przebiegu całego meczu – w wielu momentach cierpieliśmy. Mamy bardzo dużo zaległości, które jakoś trzeba nadrobić i wiele piłkarskich aspektów poprawić. Gratulujemy chłopakom za pewne zwycięstwo i zero z tyłu, ale popełniliśmy dużo podstawowych błędów. Musimy się ich wystrzegać i doskonalić swoje umiejętności piłkarskie w każdym aspekcie, przede wszystkim defensywie. (…) Nie powiem, że zaczynamy od zera, ale samo Państwo widzieli – wiele momentów było trudnych do oglądania w naszym wykonaniu.

Z obozu Stali Rzeszów

Biało-niebiescy po 13 meczach nadal przewodzą tabeli eWinner II ligi. Podopieczni trenera Daniela Myśliwca mają na swoim koncie 32 punkty, które są owocem 10 zwycięstw i dwóch remisów. W ostatnim spotkaniu Stal wygrała na wyjeździe z Hutnikiem Kraków 2-1 po bramkach Kotwicy i Prokicia. Na konferencji przed meczem z Pogonią Siedlce trener Mateusz Stolarski, zachowując pełny szacunek do przeciwnika, stwierdził, że Stal Rzeszów będzie gotowa na różne warianty gry rywala: – Do każdego meczu przygotowujemy się mając swój plan działania. Boisko zweryfikuje, w jakim stopniu gra defensywna Pogoni będzie sprawiała nam problem, natomiast jestem spokojny o dyspozycję naszego zespołu, ponieważ zawodnicy bardzo dobrze prezentowali się w tygodniu treningowym, który powoli się kończy. Myślę, że będą gotowi na różne warianty gry przeciwnika w tym meczu. W dzisiejszym meczu nie wystąpią Damian Michalik i Mariusz Sławek, którzy pod okiem klubowych fizjoterapeutów leczą urazy.

Sędzia spotkania

Sędzią dzisiejszego meczu będzie Mateusz Bielawski z Katowic. Na liniach pomagać mu będą Zbigniew Szymanek i Maciej Majewski, a za sprawy techniczne odpowiadać będzie Sławomir Smaczny. Mecz Stali Rzeszów z Pogonią Siedlce będzie pierwszym spotkaniem eWinner II ligi prowadzonym przez Bielawskiego w tym sezonie. W minionych rozgrywkach ten sędzia prowadził 4 mecze na tym poziomie rozgrywkowym, pokazując w nich łącznie 22 żółte i 3 czerwone kartki.

Transmisja meczu w Sportize i aplikacji eWinner

Transmisję z jutrzejszego meczu Stali Rzeszów z Pogonią Siedlce będzie można obejrzeć na dwa sposoby – ZA DARMO w aplikacji mobilnej sponsora II ligi – bukmachera eWinner (szczegółowa instrukcja dotycząca transmisji wraz z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania dostępna jest tutaj) bądź za opłatą na sportize.com. Relacja live w postaci trackera, dzięki współpracy ze Statscore, będzie dostępna w naszym Centrum Meczowym.

Najnowsze aktualności