Artykuły

Przed meczem z Ruchem Chorzów w pigułce

niedziela, 03/10/2021

Już dzisiaj mecz na szczycie eWinner II ligi. Zajmujący drugą pozycję w tabeli Ruch Chorzów podejmie na własnym boisku liderującą Stal Rzeszów. Początek meczu o 14:45, a transmisję spotkania będzie można oglądać w TVP Sport lub w Internecie na sport.tvp.pl.

Z obozu Ruchu Chorzów

Ruch Chorzów po 10 rozegranych meczach zajmuje 2. miejsce w tabeli eWinner II ligi, tracąc punkt do przewodzącej Stali Rzeszów. Podopieczni trenera Jarosława Skrobacza nie zaznali jeszcze goryczy porażki w tym sezonie, siedmiokrotnie wygrywając i trzykrotnie remisując. W ostatnim spotkaniu drużyna z Chorzowa pokonała na wyjeździe Sokół Ostróda 3-1 po bramkach Mokrzyckiego, Foszmańczyka i Janoszki. – Na pewno znajdziemy kilka mankamentów po tym spotkaniu, które chcielibyśmy poprawić. Spodziewałem się takiego spotkania; że gospodarze będą robili wszystko, aby jak najdłużej nie stracić bramki i że korzystne 0-0 będzie ich utrzymywać przy życiu. Wiedzieliśmy, że jeśli wyjdziemy na prowadzenie, to szybko poprawimy, bo rywale się otworzą i tak się stało – powiedział po tym meczu trener Skrobacz. – Bardzo ważne spotkanie, ale takie samo, jak wszystkie w tej lidze. Mecz na szczycie, ale sami zapracowaliśmy sobie na to, że jesteśmy na tym szczycie. Staramy się robić wszystko, żeby tak było jak najdłużej. Oglądając ostatnie spotkanie Stali w meczu z Rakowem Częstochowa…na pewno będzie to rywal z najwyższej drugiligowej półki i będziemy musieli zagrać bardzo dobrze, aby to spotkanie rozstrzygnąć na swoją korzyść dodał szkoleniowiec Ruchu w odniesieniu do meczu ze Stalą Rzeszów.

Z obozu Stali Rzeszów

Stal Rzeszów po dziesięciu rozegranych meczach nadal przewodzi stawce drugoligowców. Podopieczni trenera Daniela Myśliwca mają na swoim koncie 25 punktów, które zdobyli dzięki 8 zwycięstwom i jednemu remisowi. W ostatnim spotkaniu biało-niebiescy pewnie pokonali na własnym boisku Znicz Pruszków 3-1 po bramkach Michalika (dwie) i Prokicia. – Myślę, że był to dobry mecz w naszym wykonaniu. Stworzyliśmy sporo sytuacji, szczególnie tych, które planowaliśmy wykonać i też doskonaliliśmy nasz sposób gry ofensywnej, który ostatnio nie przynosił takich efektów, jakich byśmy oczekiwali. Na pewno cieszę się bardzo z naszych działań ofensywnych, liczby stworzonych sytuacji i ich jakościpowiedział po tym meczu Daniel Myśliwiec, szkoleniowiec rzeszowian. – Cieszę się, że możemy ponownie zaprezentować nasze umiejętności i nasz styl i to jest dla nas najważniejsze. To, jak się zachowa Ruch względem nas – mam nadzieję, że wyjdą tak, jak do poprzednich meczów, na co będzie gotowidodał Myśliwiec przed meczem z Ruchem.

Sędzia spotkania

Dzisiejsze spotkanie w Chorzowie poprowadzi sędzia Marek Opaliński z Lubina. Na liniach pomagać mu będą Krzysztof Stępień i Jakub Zalewski, a za sprawy techniczne odpowiadać będzie Mateusz Bielawski. Opaliński to doświadczony arbiter pierwszoligowy. W tym sezonie prowadził 3 mecze Fortuna I ligi i jedno spotkanie I rundy Fortuna Pucharu Polski, w których pokazał łącznie 34 żółtych (średnia niemal 9 kartek/mecz) i jedną czerwoną kartkę, nie dyktując przy tym rzutu karnego.

Transmisja w TVP Sport

Transmisję z meczu Ruchu Chorzów ze Stalą Rzeszów będzie można obejrzeć na TVP Sport oraz w Internecie na sport.tvp.pl. Jednocześnie relację live w postaci trackera, dzięki współpracy ze Statscore, będzie można śledzić w naszym Centrum Meczowym.

Najnowsze aktualności