Stal Rzeszów - Sokół Ostróda 22-05-2021, fot. K.Krupa

Artykuły

Przed meczem z Sokołem Ostróda w pigułce

piątek, 27/08/2021

Jutro Sokół Ostróda podejmie Stal Rzeszów w meczu 6. kolejki eWinner II ligi. Będzie to spotkanie aktualnego lidera tabeli z drużyną, która zamyka stawkę, nie mając na swoim koncie ani punktu, ani zdobytej bramki. Ostródzka młodzież, mimo że nie zanotowała jeszcze wygranej, pokazuje ambicje i wolę walki, co udowadniają zresztą przegrywając ostatnie dwa mecze najmniejszą możliwą różnicą bramek.

Stal Rzeszów - Sokół Ostróda 22-05-2021, fot. K.Krupa

Z obozu Sokoła Ostróda

Sokół Ostróda po pięciu pierwszych meczach eWinner II ligi zajmuje ostatnią, 18 pozycję w tabeli, nie mając na swoim koncie ani punktu, ani strzelonej bramki. Zespół prowadzony przez trenera Jarosława Kotasa ma na ten sezon tylko jeden cel – walka o utrzymanie. Zrealizowanie tych założeń jest jednak bardzo mocno utrudnione – zespół z Ostródy to w większości młodzieżowcy z regionu, którzy wobec problemów finansowych klubu stanowią o sile drużyny. Dotychczas Sokół grał z Pogonią Grodzisk Mazowiecki (0-2), Chojniczanką Chojnice (0-4), KKS-em Kalisz (0-2), Wigrami Suwałki (0-1) i Olimpią Elbląg (0-1). –

Z obozu Stali Rzeszów

Stal Rzeszów znajduje się na zupełnie innym biegunie niż ostródzianie. Podopieczni trenera Daniela Myśliwca po pierwszych pięciu spotkaniach mają na swoim koncie komplet punktów i przewodzą stawce drugoligowców z piętnastoma punktami na koncie. W ostatnim meczu biało-niebiescy pokonali Wigry Suwałki 2-1, a bramki dla gospodarzy zdobyli Andreja Prokić i Mariusz Sławek. – Myślę, w tym meczu kluczowa były determinacja i konsekwencja do samego końca. Widać było, że ten mecz nie układał nam się tak, jak poprzednie, ale cieszę się, że do końca wierzyliśmy w to zwycięstwo i chcieliśmy je zdobyć. Widać to było w drugiej połowie i fajnie, że po tych ośmiu dniach i tym maratonie postawiliśmy kropkę nad i – powiedział po meczu z Wigrami Paweł Oleksy, obrońca biało-niebieskich.

Sędzia spotkania

Sędzią sobotniego spotkania z Sokołem Ostróda będzie Albert Różycki z Łodzi. Na liniach pomagać mu będą Paulina Baranowska i Jakub Jankowski, a za sprawy techniczne odpowiadać będzie Krzysztof Ulatowski. Arbiter ten w poprzednim sezonie prowadził 14 meczów eWinner II ligi, w których pokazał łącznie 85 żółtych kartek (średnio ponad 6 na mecz) i 4 czerwone. Podyktował także 4 rzuty karne. W obecnym sezonie sędzia Różycki był rozjemcą w spotkaniu KKS-u Kalisz z Wigrami Suwałki, które kaliszanie wygrali 1-0.

Transmisja meczu w Sportize i aplikacji eWinner

Transmisję z jutrzejszego meczu Sokoła Ostróda ze Stalą Rzeszów będzie można obejrzeć na dwa sposoby – ZA DARMO w aplikacji mobilnej sponsora II ligi – bukmachera eWinner (szczegółowa instrukcja dotycząca transmisji wraz z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania dostępna jest tutaj) bądź za opłatą na sportize.com. Relacja live w postaci trackera, dzięki współpracy ze Statscore, będzie dostępna w naszym Centrum Meczowym.

Najnowsze aktualności