Artykuły

Przed Pogonią Grodzisk Mazowiecki w pigułce

piątek, 06/08/2021

Już jutro o 17:00 Pogoń Grodzisk Mazowiecki podejmie Stal Rzeszów w meczu 2. kolejki eWinner II ligi. Podopieczni trenera Daniela Myśliwca jadą na ten mecz z jasnym celem – zdobyć 3 punkty. Beniaminek rozgrywek, który sezon także rozpoczął od zwycięstwa, z pewnością ani myśli rzeszowianom tego zadania ułatwiać.

Z obozu Pogoni Grodzisk Mazowiecki

Pogoń Grodzisk Mazowiecki jest beniaminkiem eWinner II ligi. W poprzednim sezonie podopieczni trenera Krzysztofa Chrobaka wygrali rozgrywki w ramach III ligi grupy I z trzypunktową przewagą nad Świtem Nowy Dwór Mazowiecki i trzynastopunktową nad Legionovią Legionowo. W zespole naszego jutrzejszego rywala doszło do kilku zmian kadrowych. Z Pogoni odeszli bramkarz Mikołaj Smyłek, obrońcy Andrzej Krajewski, Bartosz Broniarek, Eryk Rakowski, Mateusz Sidor, Jakub Zborowski i Robert Żolik, pomocnicy Maciej Chojnacki, Patryk Czechowski i Filip Kowalczyk oraz napastnik Michał Strzałkowski. Do klubu trafili natomiast bramkarze Artur Haluch i Eryk Mirus, obrońcy Daniel Choroś, Michał Zimmer i Aleksander Theus oraz pomocnicy Jakub Czajkowski, Wojciech Kalinowski, Daniel Łukaszczyk, Piotr Owczarek i Michał Sacharuk. W meczu inaugurującym rozgrywki drugoligowe Pogoń wygrała na wyjeździe z Sokołem Ostróda 2-0 po bramkach Kalinowskiego i Sarmiento.

Z obozu Stali Rzeszów

Biało-niebiescy mają za sobą bardzo intensywny tydzień. W sobotę, na inaugurację rozgrywek ligowych, podopieczni trenera Myśliwca pokonali Garbarnię Kraków 5-1 po bramkach Prokicia, Małeckiego, Michalika, Danielewicza i Poczobuta. Dzień później zawodnicy, którzy nie zagrali bądź zagrali krótko, rozegrali sparing z Wólczanką Wólka Pełkińska wygrany 2-0. W środę z kolei Stalowcy wygrali 4-1 z Bytovią Bytów w rundzie wstępnej Fortuna Pucharu Polski i zagwarantowali sobie udział w 1/32 tych rozgrywek (rywala rzeszowianie poznają 12 sierpnia). Teraz, na zakończenie maratonu spotkań, Żurawie pojadą do Grodziska Mazowieckiego, aby przywieźć z terenu beniaminka komplet punktów.

Sędzia meczu

Sędzią sobotniego spotkania będzie Marcin Bielawski z Mysłowic. Na liniach pomagać mu będą Adam Jakubczyk i Daniel Wiejowski, a za sprawy techniczne odpowiadać będzie Piotr Rzucidło. Sędzia Bielawski prowadzi spotkania na poziomie II ligi od niemal 10 sezonów. W ostatnim z nich „gwizdał” w siedmiu spotkaniach na tym poziomie, pokazując przy tym 32 żółte (średnio ponad 4,5 kartki/mecz) i 2 czerwone kartki, dyktując także 5 rzutów karnych. Ostatnim meczem Stali Rzeszów prowadzonym przez tego arbitra był ten z 7 listopada 2020 roku, kiedy Motor Lublin wygrał na własnym boisku z biało-niebieskimi 1-0.

Transmisja spotkania

Transmisję z jutrzejszego meczu Pogoni Grodzisk Mazowiecki ze Stalą Rzeszów będzie można obejrzeć na dwa sposoby – ZA DARMO w aplikacji mobilnej sponsora II ligi – bukmachera eWinner (szczegółowa instrukcja dotycząca transmisji wraz z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania dostępna jest tutaj) bądź za opłatą na sportize.com. Relacja live w postaci trackera, dzięki współpracy ze Statscore, będzie dostępna w naszym Centrum Meczowym.

Dotyczy meczu

Stadion Miejski Pogoń w Grodzisku Mazowieckim
II liga

1:3

Najnowsze aktualności