Przegrana z Podbeskidziem Bielsko-Biała

sobota, 15/08/2020

Stal Rzeszów przegrała na własnym boisku 0-1 z Podbeskidziem Bielsko-Biala. Świeżo upieczony ekstraklasowicz awansował do 1/16 Pucharu Polski po bramce Karola Danielaka z 33. minuty.

W pierwszej połowie Stal Rzeszów często utrzymywała się przy piłce i szukała swojej szansy na zaskoczenie rywala. Blisko tego było w 13. minucie, ale próbę prostopadłego podania Pieczary do Goncerza zastopował w ostatniej chwili defensor gości. Przyjezdni z kolei pięć minut wcześniej mogli prowadzić, ale po zamieszaniu w polu karnym Bieszczad pewnie złapał piłkę. Oba zespoły miały swoje sytuacje, ale brakowało albo ostatnich podań, albo wykończenia akcji. Często również ataki lewymi stronami Stali Rzeszów i Podbeskidzia Bielsko-Biała kończyły się zbyt długim holowaniem piłki i zablokowanymi dośrodkowaniami po ziemi przez obrońców rywala. Generalnie nie było widać różnicy dwóch klas rozgrywkowych pomiędzy oboma zespołami. Wynik otworzył w 33. minucie Karol Danielak po zamieszaniu w polu karnym. Po tym golu tempo meczu nieco spadło i taki rezultat utrzymał się do gwizdka arbitra, zapraszającym piłkarzy na przerwę.

W drugiej części meczu Stal Rzeszów szukała gola wyrównującego. Dużo pozytywnego zamieszania po wejściu na boisko robił na lewej stronie Dawid Olejarka, który próbował akcji indywidualnych oraz dośrodkowań w pole karne. Najlepszą sytuację na zdobycie bramki miał w 58. minucie Maciejewski, ale w pojedynku sam na sam z bramkarzem gości górą był goalkeeper przyjezdnych. Podbeskidzie najlepsze okazje tworzyło sobie w ostatnich fragmentach meczu głównie poprzez kontrataki, ale w nich brakowało przyjezdnym zdecydowania i skuteczności. Biało-niebiescy do końcowych sekund spotkania starali się wyrównać, ale ostatecznie Podbeskidzie Bielsko-Biała utrzymało korzystny rezultat i awansowało do 1/16 Pucharu Polski.

Stal Rzeszów – Podbeskidzie Bielsko-Biała 0-1 (0-1)
0-1 Karol Danielak 33′

Stal Rzeszów: Gerard Bieszczad – Damian Kostkowski, Dominik Sadzawicki, Łukasz Góra (46′ Sławomir Szeliga), Damian Sierant (46′ Rafał Maciejewski) – Piotr Głowacki, Błażej Szczepanek (76′ Dawid Olejarka), Marcel Kotwica, Wiktor Kłos – Grzegorz Goncerz (69′ Wojciech Reiman), Krystian Pieczara.

Podbeskidzie: Martin Polaček – Szymon Mroczko, Dmytro Baszłaj, Aleksander Komor, Kacper Gach – Karol Danielak, Michał Rzuchowski, Jakub Bieroński, Tomasz Nowak (76′ Adrian Rakowski), Łukasz Sierpina (77’Mateusz Marzec) – Kamil Biliński (83′ Ivan Martin).