Artykuły

Przegrywamy w finale

sobota, 01/08/2020

Stal Rzeszów po serii rzutów karnych przegrała z Resovią finałowy mecz barażowy o Fortuna 1. ligę.

Autor tekstu: Paweł Pyskaty

Pierwsza połowa to wyrównana gra obu drużyn, dużo walki i mniejszych fauli. Obie ekipy nie tworzyły groźniejszych sytuacji, a pierwszy strzał w spotkaniu padł w 8. minucie. Strzał oddawał Wojciech Reiman, ale obok bramki. W 11. minucie Reiman bardzo ładnie zagrał w pole karne do Piotra Głowackiego, ale zawodnicy Resovii zdołali wybić piłkę. Stal stworzyła kilka ciekawych sytuacji po pierwszych dziesięciu minutach, jednak nie potrafiła ich dobrze wykończyć. Resovia w pierwszej połowie wiele razy dogrywała w pole karne Stali, ale ich strzały lądowały obok bramki lub nad nią. Po strzale Hebla w 33. minucie pomylił się Wiktor Kaczorowski, ale szybko naprawił błąd, dzięki czemu uchronił biało-niebieskich od utraty gola. Gra w późniejszej części połowy była bardzo wyrównana i premierową odsłona zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga połowa wystartowała spokojnie. W 49. minucie urazu nabawił się Damian Michalik i musiał zmienić go Dariusz Jarecki. W 51. minucie Resovia zagroziła pod bramką Stali, ale dobrze interweniował Kaczorowski. Po tej akcji gra toczyła się raz na połowie gospodarzy, raz na połowie gości. Bardzo aktywny w spotkaniu Hebel w 62. minucie oddał strzał, ale został on zablokowany. Marcin Wołowiec w 62. minucie zdecydował się na zmianę – Wiktor Kłos za Patryka Plewkę. Kłos pięknym rajdem ominął obrońców Resovii i w 71. minucie oddał na ich bramkę dobry strzał, ale na posterunku był Marcel Zapytowski, który złapał piłkę. Bardzo dobra akcja Stali w 75. minucie i zamieszanie, ale biało-niebiescy nie wykorzystali dobrej okazji na bramkę – w roli głównej Kłos i Jarecki. Biało-niebiescy byli zdecydowanie bardziej zmotywowani 30. minut przed końcem drugiej połowy. Pierwsza zmiana u gości przypadła na 80. minutę, Twardowski zmienił Świderskiego. Kolejna fantastyczna interwencja Kaczorowskiego w 83. minucie – młody bramkarz obronił silne uderzenie zawodnika Resovii z pola karnego. Ostatnia zmiana dokonana przez Marcina Wołowca to wejście Krystiana Pieczary za Grzegorza Goncerza w 84. minucie. Pod koniec Resovia postraszyła biało-niebieskich mocnym strzałem z dystansu, ale minął on bramkę rywala. Druga połowa nie wskazała zwycięzcy i była potrzebna dogrywka.

Dogrywka rozpoczęła się od żółtej kartki dla Piotra Głowackiego za zatrzymanie rywala rękami w 92. minucie. Druga zmiana u gospodarzy przypadła na 94. minutę, kiedy to Adrian Dziubiński zmienił Maksymiliana Hebla. Zarówno Stal, jak i Resovia od początku dogrywki atakowała, ale brakowało dobrego wykończenia w akcjach. Pieczara w 99. minucie postraszył Zapytowskiego i uderzył z ostrego kąta, ale ten obronił uderzenie napastnika Stali. Jarecki w 104. minucie został ukarany żółtą kartką za faul na rywalu. Strzał Pląskowskiego został zablokowany w 106. minucie. Po raz kolejny Kaczorowski w 106. minucie obronił strzał z dystansu i uchronił drużynę od utraty bramki. Stal Rzeszów w drugiej części dogrywki zaczęła zagrażać bramce rywali i tworzyć wiele akcji, które często kończyły się oddaniem strzału na bramkę rywala. 113. minuta to zmiana u biało-niebieskich. Boisko opuścił Artur Pląskowski, a w jego miejsce pojawił się Błażej Szczepanek. Dogrywka zakończyła się bezbramkowym remisem i rozstrzygnięcie meczu musiało nastąpić w serii rzutów karnych.

Po decydującej serii jedenastek wygrała Resovia, która od przyszłego sezonu zagra w Fortuna 1. lidze.

Resovia – Stal Rzeszów 0-0 (0-0) k: 7-6

Stal Rzeszów: Wiktor Kaczorowski – Radosław Sylwestrzak, Damian Kostkowski, Sławomir Szeliga, Piotr Głowacki, Patryk Plewka (62′ Wiktor Kłos), Wojciech Reiman, Marcel Kotwica, Damian Michalik (49′ Dariusz Jarecki), Grzegorz Goncerz (84′ Krystian Pieczara), Artur Pląskowski (113′ Błażej Szczepanek)
Resovia Rzeszów: Marcel Zapytowski – Dawid Kubowicz, Kamil Radulj, Konrad Domoń, Daniel Świderski (80′ Karol Twardowski), Radosław Adamski, Grzegorz Płatek, Serhij Krykun, Mateusz Geniec, Maksymilian Hebel (94′ Adrian Dziubiński), Sebastian Zalepa

Autor tekstu: Paweł Pyskaty

Dotyczy meczu

Kostkowski, derby, Stal - Resovia
Stadion Resovii
II Liga 2019/2020

7k:6k

Najnowsze aktualności