Wszystkie aktualności

Przemysław Pęksa wypożyczony do Wólczanki Wólka Pełkińska

sobota, 31/10/2020

Przemysław Pęksa został wypożyczony do Wólczanki Wólka Pełkińska, klubu partnerskiego Stali Rzeszów. 19-letni goalkeeper biało-niebieskich będzie zbierał doświadczenie na trzecioligowych boiskach.

W obliczu poważnej kontuzji Wiktora Bieńka, goalkeepera reprezentującego na co dzień barwy naszego klubu partnerskiego Wólczanki Wólka Pełkińska, do Stali Rzeszów zgłosiły się władze Wólczanki z prośbą o pomoc, którą bez wahania otrzymały. Kluby korzystając z możliwości, jaką w takiej sytuacji dają przepisy prawa piłkarskiego, dokonały transferu czasowego naszego bramkarza Przemysława Pęksy do końca obecnej rundy.

Urodzony 12 marca 2002 roku w Lubartowie Przemysław Pęksa dołączył do Stali w sierpniu 2019 roku i od początku trenował z pierwsza drużyną. W minionym sezonie występował przede wszystkim w rezerwach Stali. W bieżącej rundzie grając w zespole U19 tylko dwukrotnie zmuszony był wyjmować piłkę z bramki, a drużyna awansowała do ligi makroregionalnej.

Jesteśmy klubem o przejrzystej polityce co do pozycji bramkarza. Chcemy rozwijać młodych bramkarzy z Akademii i przygotowywać ich do wymogów piłki seniorskiej. Wypożyczenie i zbieranie doświadczenia na niższym poziomie jest kolejnym krokiem w ich rozwoju. Przemka widzimy już na poziomie seniorskim ze względu na jego umiejętnościmówi Radosław Hołubiec, trener koordynator Departamentu Szkolenia Bramkarzy w Stali Rzeszów.

Cieszymy się, że będzie zbierał doświadczenie w piłce seniorskiej, które jest niezbędne w dalszym rozwoju młodego bramkarza. Rozwój i jednostka jest dla nas najważniejsza, dlatego uzgodniliśmy, że dwie jednostki treningowe Przemek będzie odbywał w Rzeszowie dodał Hołubiec.

Kiedy trener powiedział mi o wypożyczeniu do Wólczanki, ucieszyłem się. Wiem, że jest to szansa, którą mogę wykorzystać. Wszystko zależy tylko ode mnie. Z pewnością na wypożyczeniu chcę zdobyć więcej pewności siebie, ponieważ to dla mnie jest teraz najważniejszepowiedział Przemysław Pęksa, nowy bramkarz Wólczanki Wólka Pełkińska.

Na wypożyczeniu mogę tylko zyskać. Wiem, że aby zdobyć minuty, muszę udowodnić swoją wartość na treningach. Będę robił wszystko, by pokazać się z jak najlepszej strony i zadebiutować w tym sezonie, a do trenera należy decyzja czy wystawi mnie w pierwszym składzie – zakończył Pęksa.

Najnowsze aktualności