Punkt w meczu z Błękitnymi

piątek, 02/04/2021

Stal Rzeszów zremisowała z Błękitnymi Stargard 2-2 w meczu 25. kolejki eWinner II ligi. Bramki dla biało-niebieskich zdobyli Bartosz Wolski oraz Mariusz Sławek.

Pierwsza połowa układała się dla biało-niebieskich całkiem dobrze. Zawodnicy dobrze utrzymywali się przy piłce, rozprowadzali ją i szukali swoich okazji na bramkę. Sytuacji upatrywali szczególnie często w prostopadłych piłkach blisko pola karnego rywala. Dobrze układała się także współpraca między Pieczarą, Szczepankiem i Maciejewskim, którzy z prawej strony szukali siebie na boisku i potrafili dobrze rozegrać i szukać wykończenia akcji. W pierwszych minutach gry Stalowcom zdarzały się częste straty, szczególnie w środku pola, które jednak potrafili naprawiać i nie dopuszczać rywala bliżej swojej bramki. Najwięcej prostopadłych piłek otrzymywał Maciejewski i szukał swojej szansy na bramkę, jednak raz faulował rywala, raz wybił mu ją bramkarz spod nóg i nie udało mu się znaleźć szybkiego otwarcia wyniku w pierwszej części pierwszej połowy. W 10. minucie Pieczara spróbował uderzyć zza pola karnego, nie złapał Sasiak i próbował jeszcze dobijać Sławek, ale sędzia dopatrzył się w tej sytuacji spalonego.

Przyjezdni najczęściej upatrywali swoich szans w kontrach po odbiorze piłki. Biało-niebiescy skutecznie w pierwszej połowie potrafili zamykać gości na własnej połowie i tworzyć sytuacje, ale brakowało wykończenia. Z upływem kolejnych minut gra stawała się coraz spokojniejsza i przeniosła się do środka pola. Błękitni jeszcze próbowali zagrażać blisko bramki Żurawi, ale czujnie zatrzymywał ich Kostkowski czy Szeliga. Stalowcy rzadziej szukali też rozwiązań w zagrywaniu dłuższych piłek, chociażby na Sławka. To jednak nie przynosiło rozwiązania akcji w bramce, bo dobrze doskakiwali defensorzy przyjezdnych. W 41. minucie Sławomir Szeliga przeszedł z piłką nieco za linię środkową boiska i oddał strzał, który zaskoczył Sasiaka i bramkarz gości wybił na rzut rożny. Kilka minut później z okolic 25. metra uderzał Polkowski i zmusił Kaczorowskiego do interwencji. Arbiter nie doliczył do pierwszej połowy ani minuty.

Druga połowa rozpoczęła się bez zmian w obu zespołach. Minutę po rozpoczęciu Krystian Pieczara otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę za faul na rywalu. Gra Żurawi często przenosiła się na lewą stronę boiska. Stargardzianie grając w jedenastu na osłabioną Stal, częściej utrzymywali się przy piłce i gra względem pierwszej połowy nieco się wyrównała, ale Stal miała więcej sytuacji pod bramką. W 54. minucie zagotowało się w polu karnym Błękitnych, kiedy dośrodkowanie Sławka wylądowało na głowie Maciejewskiego, a ten uderzył i piłkę wyłapał Sasiak. Ta sytuacja zapoczątkowała dla Żurawi kilka rewelacyjnych minut gry. Najpierw w 55. minucie zagranie Wolskiego do Sławka, ten odegrał i Wolski z okolic 14. metra huknął i piłka po rękach bramkarza gości trafiła do siatki. Trzy minuty później prowadziliśmy już 2-0. Akcja rozpoczęta od zagrania Szeligi, później zagranie Szczepanka do Maciejewskiego i wykończenie Sławka. To nie był koniec i Stalowcy szukali kolejnej bramki. W 60. minucie długie zagranie Głowackiego do Maciejewskiego, a ten strzelił pod nogami bramkarza gości, piłka zwolniła i wybili ją defensorzy Błękitnych.

Kolejne minuty przynosiły kolejne sytuacje. Zarówno dla Stali, jak i dla Błękitnych. Ci drudzy upatrywali szans w prostopadłych piłkach, ale czujny był Kaczorowski i wszystkie wyłapywał. Później dobra kontra Stali, ale Sławek zdecydował się, by ją spowolnić, gdyż szybko wrócili zawodnicy gości pod swoje pole karne. W 66. minucie żółtą kartką został ukarany Daniel Wajsak, a jeszcze w tej samej minucie przerwę wykorzystał Daniel Myśliwiec i wpuścił na boisko Goncerza i Olejarkę w miejsce Maciejewskiego i Wolskiego. Później przyjezdni przejęli inicjatywę nad meczem i trudno było Stali wyjść za połowę. Najpierw kolejne uderzenie Polkowskiego w tym meczu, a dwie minuty później bramka kontaktowa Bochnaka.

Trener Myśliwiec w 77. minucie wpuścił na boisko Skrzecza i Szczypka w miejsce Sławka i Szczepanka, by ożywić nieco grę Żurawi. Błękitni próbowali rozprowadzać grę i dośrodkowywać, ale też strzelać zza pola karnego i szukać okazji z rzutów rożnych. Defensorzy Stali dawali jednak radę neutralizować te akcje. Następnie w 86. minucie boisko opuścił Dominik Marczuk, a w jego miejsce pojawił się Dominik Sadzawicki. Później Damian Kostkowski otrzymał żółtą kartkę za zatrzymanie kontrataku rywala, a potem Skrzecz za wślizg. W 91. minucie świetnie Kaczorowski wybronił strzał zawodnika gości. Następnie kontra Stalowców, zagranie Goncerza do Skrzecza, ale ten nie zdołał oddać strzału na bramkę gości. Starania przyjezdnych przyniosły skutek w 93. minucie – dośrodkowanie i zamieszanie w polu karnym wykorzystał Ostrowski, który w ostatniej akcji meczu uratował punkt dla swojego zespołu.

Stal Rzeszów – Błękitni Stargard 2-2 (0-0)

1-0 Bartosz Wolski — 55′
2-0 Mariusz Sławek — 58′
2-1 Mateusz Bochnak — 74′
2-2 Jakub Ostrowski — 93′

Stal Rzeszów: Wiktor Kaczorowski – Damian Kostkowski, Sławomir Szeliga, Piotr Głowacki, Dominik Marczuk (86′ Dominik Sadzawicki), Błażej Szczepanek (77′ Jakub Szczypek), Bartosz Wolski (66′ Dawid Olejarka), Marcel Kotwica, Rafał Maciejewski (66′ Grzegorz Goncerz), Mariusz Sławek (77′ Oktawian Skrzecz), Krystian Pieczara

Błękitni Stargard: Dominik Sasiak – Bartłomiej Mruk, Hubert Krawczun (69′ Damian Niedojad), Jakub Ostrowski, Jan Andrzejewski, Daniel Wajsak, Dawid Polkowski, Mateusz Bochniak, Michał Cywiński, Adrian Kwiatkowski (69′ Bartosz Boniecki), Kamil Walków

Żółte kartki: Krystian Pieczara (31′) – Daniel Wajsak (66′) – Dawid Olejarka (82′) – Damian Kostkowski (88′) – Oktawian Skrzecz (89′)

Czerwone kartki: Krystian Pieczara (46′)