Artykuły

Ramil Mustafaev i Rafał Maciejewski o sparingu i okresie przygotowawczym

poniedziałek, 18/01/2021

W ostatnim sparingu z Górnikiem Łęczna bramki dla Stali Rzeszów zdobyli Ramil Mustafaev i Rafał Maciejewski. Dla naszego wychowanka było to pierwsze trafienie w biało-niebieskich barwach. Zapytaliśmy strzelców goli o ich odczucia co do sparingu jak i pierwszego tygodnia treningów.

Okres przygotowawczy będzie bardzo wymagający

17-letni Ramil Mustafaev, który w minionej rundzie został włączony do kadry I zespołu z drużyn juniorskich Stali Rzeszów, w sobotnim sparingu z Górnikiem Łęczna zdobył swoją pierwszą bramkę w seniorskim zespole biało-niebieskich. – Po strzeleniu gola radość była duża. Będę pracował na kolejne – mam nadzieję, że uda mi się wpisać na listę strzelców również w meczach z udziałem publicznościskomentował Ramil.

W trakcie przerwy w rozgrywkach Mustafaev odpoczął psychicznie i fizycznie, ale jednocześnie cały czas trenował. Przerwa w rozgrywkach bardzo dobrze na mnie podziałała. Poza pracą nad formą, spędziłem tez dużo czasu z rodziną, ponieważ na co dzień nie mam takiej możliwościprzyznaje młodzieżowiec Stali.

Ramil zapewnia też, że dobrze wprowadził się do treningu, ale ma również świadomość, że każde kolejne zajęcia będą coraz bardziej wymagające. – Okres przygotowawczy będzie bardzo wymagający. Czuję się w porządku, całkiem dobrze wprowadziłem się do treningu i kolejne treningi będą coraz bardziej wymagające. Ale myślę, że mogę się dobrze zaprezentować trenerowi w tym okresie podsumował Ramil Mustafaev.

Od poniedziałku ciężko pracujemy

Rafał Maciejewski w 87. minucie sparingu z Górnikiem Łęczna zdobył bramkę na wagę zwycięstwa. Napastnik biało-niebieskich cieszy się z dobrego wejścia drużyny w nowy rok. – Cieszy, że nowy rok zaczynamy od zwycięstwa z pierwszoligową drużyną. Cały mecz graliśmy wysoko, co skutkowało szybkimi odbiorami piłki na połowie przeciwnika i właśnie po jedej z takich akcji udało mi się zdobyć bramkę.opisuje Rafał Maciejewski.

Zawodnik Stali Rzeszów zwraca uwagę, że sparing jest podsumowaniem ciężkiej pracy na treningach w ciągu tygodnia. Zaznacza również, że to dopiero początek przygotowań. – Od poniedziałku ciężko pracujemy, a sparing to podsumowanie całego tygodnia. Widać pierwsze efekty tego, co robimy w treningu i ze jest to skuteczne.  Przed nami jeszcze 6 tygodni przygotowań, aby na wiosnę zrealizować postawione przed sezonem cele.kończy napastnik Stali Rzeszów.

Dotyczy meczu

Stadion Górnika Łęczna
Sparing

1:2

Najnowsze aktualności