Wszystkie aktualności

Ramil Mustafaev przechodzi do Legii Warszawa

poniedziałek, 31/01/2022

Autor zdjęć: fot. Janusz Partyka/Legia Warszawa

18-letni Ramil Mustafaev na zasadzie transferu definitywnego przechodzi do Legii Warszawa.

fot. Janusz Partyka/Legia Warszawa

Ramil trafił do Stali Rzeszów w lecie 2019 roku. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w GKP Targówek, z którego trafił do Talentu Warszawa – ostatniego klubu przed transferem do Stali. Zawodnik pochodzący z Machaczkały na początku swojej przygody w biało-niebieskich barwach występował w drużynach młodzieżowych oraz rezerwach, gdzie ciężką pracą i bardzo dobrymi występami zapracował na profesjonalny kontrakt i możliwość debiutu w seniorskim zespole. Jednocześnie Ramil kontynuował naukę w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego „Stal” w Rzeszowie oraz mieszkał w Bursie Stali Rzeszów, dzięki czemu pod opieką całego zespołu ludzi – trenerów, wychowawców i nauczycieli – rozwijał swoje umiejętności piłkarskie oraz pogłębiał wiedzę.

Mustafaev w pierwszej drużynie Stali Rzeszów wystąpił po raz pierwszy 17 października 2020 roku w meczu ze Śląskiem II Wrocław. W sezonie 2020/2021 zanotował łącznie 15 występów i strzelił dwa gole – w spotkaniu ze Zniczem Pruszków i rezerwami Śląska. W rundzie jesiennej kolejnego sezonu zagrał w 13 meczach, strzelając 3 gole – dwa Pogoni Siedlce i jednego Motorowi Lublin. Nominalny pomocnik świetnie sprawdzał się również na prawej stronie obrony, gdzie rywalizował o miejsce w składzie z innym utalentowanym młodzieżowcem biało-niebieskich Dominikiem Marczukiem. Bardzo dobre występy, zauważalny rozwój zawodnika i przede wszystkim talent Ramila dostrzegło wiele klubów z wyższych klas rozgrywkowych. Ostatecznie dobra postawa Rosjanina zaowocowała transferem Legii Warszawa.

Transfer Ramila to wypadkowa pracy każdej osoby zaangażowanej w budowę silnej Stali Rzeszów złożonej tak z zespołu seniorów, jak i Akademii. Rozumiemy rynek i wiemy, gdzie jesteśmy – dobre występy naszych młodzieżowców, m.in. Dominika Marczuka czy właśnie Ramila Mustafaeva, owocują zapytaniami transferowymi jak i konkretnymi ofertami dla zawodników i Klubu. Legia była zdeterminowana, aby pozyskać Ramila i znała jego wartość piłkarską oraz umiejętności, które zdecydowanie wyróżniają go spośród rówieśników, co zaowocowało bardzo korzystną propozycją transferu. Przykład tego zawodnika jest wzorem i dowodem dla wszystkich adeptów naszej Akademii, że ciężka i sumienna praca pod okiem trenerów, wychowawców i nauczycieli Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów przynosi efekty. Życzę Ramilowi wszystkiego co najlepsze w nowym Klubie i razem z całą społecznością Stali Rzeszów trzymam kciuki za jego dalszy rozwój – powiedział Jarosław Fojut, dyrektor sportowy Stali Rzeszów.

Ramil, dziękujemy za reprezentowanie barw Stali Rzeszów i życzymy powodzenia w nowym Klubie!

Autor zdjęć: fot. Janusz Partyka/Legia Warszawa

Najnowsze aktualności