Artykuły

Rekrutacja do pierwszej klasy liceum ogólnokształcącego na rok szkolny 2023/2024

piątek, 18/08/2023

Chcesz należeć do ciekawej, pełnej pasji społeczności i jednocześnie osiągać dobre wyniki w nauce? Chcesz mieć elastyczny plan zajęć i uczyć się w komfortowych warunkach? No to masz szczęście, bo Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego Stal w Rzeszowie ogłasza nabór do pierwszej klasy liceum o profilu „ogólnym” z rozszerzeniami: biol-chem+ język angielski oraz geo-hist + język angielski.

Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego Stal w Rzeszowie wychodzi naprzeciw tym, których pasją niekoniecznie musi być sport i ogłasza nabór do pierwszej klasy liceum ogólnokształcącego (niesportowe) na rok szkolny 2023/2024.

Szkoła posiada bardzo bogatą bazę dydaktyczną, wyposażoną między innymi dzięki projektom zagranicznym i państwowym. Firma Fibrain, sponsor strategiczny Klubu Stal Rzeszów, a jednocześnie naszej szkoły, zapewnia wsparcie techniczne IT. Współpraca z wieloma sponsorami zapewnia szkole ciągły rozwój poprzez realizację ciekawych lekcji poza miejscem nauki, w siedzibach firm, co pomaga lepiej zrozumieć pewne zagadnienia w praktyce.

W ostatnich latach szkoła wykształciła dwa roczniki absolwentów, a wyniki maturalne w klasach sportowych są bardzo zadowalające, a nasi uczniowie to laureaci olimpiad przedmiotowych oraz zwycięzcy wielu konkursów takich jak Alfik Matematyczny, Olimpus czy konkursy kuratoryjne.

– Kiedy w 2019 roku otwieraliśmy naszą szkołę od razu postawiliśmy na ludzi z doświadczeniem, ale także rozumiejących młodych ludzi i potrafiących dostosować się do ciągle zmieniającego się systemu. Pracowaliśmy w trudnych warunkach pandemicznych, dostosowaliśmy system nauki do dynamicznych warunków treningowych i meczowych. Jednocześnie zachowaliśmy wszystkie cechy szkoły, która dba o dobro ucznia, kształci i wychowuje do najwyższych wartości – mówi Ewelina Greszczuk-Sokół, dyrektor Szkoły.

W Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego Stal pracują pedagog, psycholog szkolny oraz pedagog specjalny, a w bazie są nauczyciele logopedzi praz wspomagający proces nauki dla uczniów słabszych.

Szkoła nie tylko uczy, ale także, co jest równie ważne, wychowuje. Dlatego prowadzimy wiele akcji związanych z pomocą charytatywną takich jak Szlachetna Paczka, pomoc schroniskom, pomoc domom dziecka, pomoc uchodźcom wojennym i wiele innych.

Jako jedyna szkoła na Podkarpaciu posiadamy największy dorobek projektów zagranicznych. Nasi nauczyciele i uczniowie wzięli udział w kilku projektach z krajami takimi jak Włochy, Turcja , Czechy, Francja, Portugalia.

– Dzięki takim akcjom wzrasta świadomość innych kultur. Uczniowie mieli możliwość nauki języka w obcym kraju, co pomogło im przełamać barierę językową. Mieli oni również szansę na poznanie ludzi z innych zakątków Europy, a także stali się bardziej samodzielni, odpowiedzialni i pewni siebie, dzięki mieszkaniu poza domem rodzinnym – powiedziała Ewelina Greszczuk-Sokół.

Nasi uczniowie mieszkają w nowoczesnym, w pełni wyposażonym i komfortowym budynku, jakim jest Bursa przy ulicy Podkarpackiej 25 w Rzeszowie.

Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego Stal w Rzeszowie zaprasza więc do aplikowania. Na to nie jest jeszcze za późno! Ty też może zostać częścią naszej wspaniałej społeczności!

Najważniejsze informacje

Szkoła: https://stalsms.pl/

Bursa: http://bursa.stalrzeszow.pl/

Kontakt: https://stalsms.pl/kontakt/

Rekrutacja: https://stalsms.pl/rekrutacja/

Najnowsze aktualności