Artykuły

Remis na Suchych Stawach

środa, 10/03/2021

Stal Rzeszów zremisowała 1-1 z Hutnikiem Kraków w zaległym meczu 17. kolejki II ligi. Obie bramki padły w ostatnich fragmentach spotkania. Gola dla biało-niebieskich strzelił Mariusz Sławek w 90. minucie, a miejscowi wyrównali w ostatniej akcji meczu.

Mecz ostatniej z dziewiątą drużyną tabeli przez większość czasu wyglądał podobnie – goście utrzymywali się przy piłce, a gospodarze kontrowali. Patrząc na przebieg tego starcia, więcej z takiego obrotu spraw mieli Hutnicy, którzy zwłaszcza w pierwszej połowie powinni byli przynajmniej raz wpisać się na listę strzelców. Najbliżej tej sztuki był w 9. minucie Michał Kitliński, którego uderzenie trafiło w słupek bramki strzeżonej przez Wiktora Kaczorowskiego. Goalkeeper rzeszowian wybronił zresztą jeszcze dwie dobre sytuacje miejscowych. Pod koniec tej części gry trafić mógł także Świątek, ale nie sięgnął piłki zagranej przez Bełczowskiego. Pomimo tego, że kontry podopiecznych Szymona Szydełki kończyły się strzałami na bramkę, gospodarze nie znaleźli wówczas metody na otworzenie wyniku. Stal Rzeszów z kolei, mimo długiego operowania piłką, niezbyt często była w stanie przedostać się pod pole karne rywala i stworzyć dobrej okazji na zdobycie gola.

W drugiej części gry, aż do końcówki spotkania, było podobnie. W 61. minucie z lewej flanki dośrodkowywał Głowacki, a akcję na piątym metrze chciał zamknąć Goncerz, który nie sięgnął jednak futbolówki. Na kwadrans przed końcem szansę na otworzenie wyniku miał Sobala, ale nie trafił w piłkę. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem, na prowadzenie wyszła Stal Rzeszów. Z błędu Smuga, który wypuścił piłkę z rąk, skorzystał będący w dobrym miejscu Sławek, dając tym samym prowadzenie swojemu zespołowi w 90. minucie. Biało-niebiescy nie mogą jednak zapisać sobie po tym meczu kompletu punktów – w ostatniej akcji meczu, którą był rzut wolny z 20. metra, trafił Javier Bernal, kierując piłkę po ziemi, tuż przy lewym słupku bramki Kaczorowskiego. Ostatecznie zaległy mecz 17. kolejki zakończył się remisem 1-1.

Hutnik Kraków – Stal Rzeszów 1-1

0-1 Mariusz Sławek 90′
1-1 Javier Bernal 90+5′

Hutnik Kraków: Dawid Smug – Mateusz Ozimek (85′ Sebastian Olszewski), Tomasz Wojcinowicz, Piotr Stawarczyk, Łukasz Kędziora, Piotr Zmorzyński Dawid Linca (71′ Kacper Jodłowski), Miłosz Drąg, Krzysztof Świątek (85′ Javier Bernal) – Kamil Bełczowski (62′ Filip Handzlik), Michał Kitliński (62′ Kamil Sobala).

Stal Rzeszów: Wiktor Kaczorowski – Dominik Marczuk, Sławomir Szeliga (57′ Damian Kostkowski), Łukasz Góra, Piotr Głowacki, Grzegorz Goncerz (67′ Krystian Pieczara), Wojciech Reiman, Bartosz Wolski (80′ Ramil Mustafaev), Błażej Szczepanek (67′ Rafał Maciejewski), Oktawian Skrzecz (67′ Mariusz Sławek), Dawid Olejarka.

Żółte kartki: Marczuk, Mustafaev